Jälgi meid

UUDISED

Professor Nõmmik kodusaarele ei jõuagi?

ERR
REKLAAMPLAKAT
Vanemuise väikeses majas esietendub täna, 9. veebruaril Vana Baskini Teatri lavastus “Professor sai värske õhu mürgituse”.
Etendused toimuvad 9. veebruarist 31. maini üle Eesti. Piletilevi veebilehel, kus piletid müügil, on näha, et Professori prototüübi, Sulev Nõmmiku kodusaarele, Hiiumaale etendus ei jõuagi. Produtsent Aarne Valmis ütles, et esialgu oli Kärdla etendus planeeritud 12. maiks, kuid koroona­piirangute tõttu otsustati loobuda. Valmis selgitas, et Kärdla kultuurikeskuse saalis on 168 kohta ja kui neist saab täita vaid pooled ehk müüa 84 kohta, ei ole mõtet pikka teekonda ette võttagi.
Valmis, kes samuti Hiiumaaga seotud, kinnitas, et pole Hiiumaad unustanud ja Nõmmiku seotust saarega teatakse, ning mingi lootus on, et ehk koroonapiiranguid saalide lubatud poole täituvuse kohta leevendatakse. Siis saaks ehk ka hiidlased võimaluse etendust näha.
Gerda Kordemetsa näidend “Professor sai värske õhu mürgituse” tõukub ühest Eesti enimtsiteeritud filmist, Sulev Nõmmiku legendaarsest telelinateosest “Mehed ei nuta”.
“Professor sai värske õhu mürgituse” algab hetkest, mil filmist tuttav Professor arvatava osoonimürgituse tõttu minestab. Raamjutustus pöörab filmi tegevusega mitu korda ringi, luues oma aegruumi, kuid viies vaataja samas ka läbi müüdiks saanud filmi.
Autor ja lavastaja Gerda Kordemets. Mängivad Ott Sepp, Kalle Sepp, Marika Korolev, Inga Lunge, Indrek Taalmaa, Juss Haasma / Ivo Reinok. Muusikaline kujundaja ja lauluõpetaja Toomas Lunge.
Filmis “Mehed ei nuta” mängis Professori osa režis­söör Sulev Nõmmik ise. Tänavu 11. jaanuaril möödus armastatud näitleja, lavastaja, humoristi ja tantsija sünnist 90 aastat.

Veel lugemist: