Connect with us

Uudised

“Ole ise” keeleteo konkursil

2017. aasta keeleteo tiitlile jäi pärast Emakeele seltsi juhatuse sõela kandideerima 23 mullust keele­tegu, mille põhjalikumad kirjeldused on kättesaadavad haridus- ja teadus­ministeeriumi kodulehel.
Ühena on nomineeritud ka Järvi Lipasti tõlgitud hiiukeelne Heli Laaksoneni luulekogu “Ole ise”.
Parima mulluse keeleteo rahvaauhinna saaja väljaselgitamiseks on alanud avalik hääletus, mis kestab 7. märtsi keskööni. Igaühel on võimalik anda oma hääl ühele või mitmele kandidaadile haridus- ja teadus­ministeeriumi kodulehel www.hm.ee/keeletegu2017.
Keeleteo konkursiga tunnustatakse tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.
Aasta keeleteokonkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna saaja otsustavad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel.
2015. aastal olid rahvas ja ministrid sama meelt – mõlemad auhinnad said “Hiiu sõnaraamatu” ilmutamise eest keeleteadlased Paul Kokla ja Meeli Sedrik.
Laureaadid tehakse teatavaks 16. märtsil Türi gümnaasiumis.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...