Connect with us

Uudised

NÄDAL POLITSEIS | Tareste lahelt leitud paadile otsitakse omanikku

Punase põhjaga paat ootab omanikku.
Möödunud nädal oli politsei jaoks rahulik – kaks juhtumist olid seotud mere- ja veesõidukitega, üks herilasega.

„Hiiumaa politsei registreeris möödunud nädalal 31 korrarikkumisega seotud teadet,” rääkis Hiiu Lehele Kärdla politseijaokskonna merepääste- ja patrulligrupjuht Marko Kallas.

Jaanipühade järgne nädal möödus politsei jaoks üldiselt üsnagi rahulikult. Raskete vigastustega sündmusi ei olnud. Miitmel korral tuli tegeleda joobes inimestega, kes ei suutnud suutnud iseseisvalt koju minna. Liiklusalaselt reageeriti tavapärastele rikkumistele, nagu kiiruseületamised ja sõiduajal telefoniga rääkimised.

Esmaspäeval, 26. juuni hommikul viidi Heltermaa sadama juures läbi politseireidi, mille käigus puhutati sõidukijuhte, et kõrvaldada liiklusest alkoholi tarvitanud juhid. Kontrolliti hommikuse praami peale minejaid, mis väljusid Heltermaalt kell 06.30 ja 08.30. Kokku pandi puhuma 219 sõidukijuhti, kelle seast üks veokijuht ei olnud kaineks saanud. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust. Väärteokorras võidakse karistada sellise teo eest rahatrahviga kuni 1200 eurot, arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni 12 kuuni.

Teisipäeval, 27. juuni päeval kell 15.28 sai Kärdla politseijaoskonna merepäästeüksus merevalvekeskuselt väljakutse, et Kärdla lähedal on merel hädas Soome purjejaht, mis on osaliselt muutunud juhitamatuks, kuna ots oli vinti takerdunud. Kaheliikmeline meeskond (soomlane ja ameeriklane) said iseseisvalt purjede jõul edasi liikuda Kärdla sadama lähedale, kust merepäästeüksus pukseeris nad turvaliselt sadamasse kai äärde.

Samuti leiti Kärdla lähedalt Tareste lahelt üle-eelmise nädala alguses valget värvi sõudepaat, mille põhi on kaetud punase värviga. Vööris on paarimeetrine rohelist värvi kinnitusots. Paadil pardanumbrit ei ole. Politsei ootab infot, kas keegi on paadi kaotanud. Võimalik, et paat on seilanud Hiiumaa poole ka mujalt kui Hiiumaa rannikult.

Pühapäeval, 2. juuli päeval kell 12.06 sai politsei väljakutse Tareste külla, kus toimus liiklusõnnetus. Sõiduautoga oli sõidetud vastu puud. Õnneks 64-aastane mees vigastada ei saanud. Liiklusõnnetuse põhjustas herilane, kes juhti sõidu ajal nõelas. Hiiumaal on see paari aasta jooksul mitmes herilase põhjustatud liiklusõnnetus. Eelmine sarnane õnnetus lõppes Hiiumaal Lehtma teel raskete vigastustega. Politsei soovitab autojuhtidel auto esimesel võimalusel kinni pidada, kui sõidu ajal salongis midagi ohtlikku on.

 

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...