Connect with us

Uudised

Minu Vanaema õunapuu otsas

Erakogu
Lenin polnud Aurorat veel käimagi tõmmanud, kui tädi Liidia juba käpuli mööda talu­tuba kihutas.
Kihnu Virve polnud veel sündinudki, kui tädi Liidia oma peigmehega kinos Chaplinit vaatamas käis. Hitler polnud veel ahjudele tuldki alla teinud, kui Päts tädi Liidiale 39ndal aastal vabariigi parima mesiniku preemia üle andis. Isiklikult! Ja sellesama laua taga, kus käesolevgi foto on üles võetud.
See fantastiline Proua elab Hiiumaal, on 98 aastane ja prille ta ei kanna. Kepiga kah ei käi ja tasast juttu võtab kuulda kasvõi maja teisest otsast.
Elab tema ikka selles samas majas, kus kõik need eelnevad kaunid aastad ning ega kaugemale eriti asja polegi. Mesilasi peab ta tänini ja ujumaski käib – tänini. Hommikuti astub reipal sammul mere äärde, et vaadata silmapiiril sõitvaid praame. Ise ütleb, et vaja ikka pilk peal hoida, sest asi olgu jonksus.
Praamisõit pole rattasõit ja seesinane käigu nagu kellavärk. Aga tegelikult leiab Liidia laevades rahu. Sest mis sa hing muud ikka ihkad, kui et päev tiksuks ja elu oma tasast rada sõuaks… Niiviisi kõik need peaaegu sada aastat.
Vahepeal olid sõjad ja siis polnud praame ega kedagi. Ainult üks mure ja valu oli. Aga nüüd – nüüd on kõik jälle hästi. Ja nii jäägugi.
Tädi Liidia on minu Vanaema õunapuu otsas. Üks armsamaid inimesi, keda eales tundnud olen. Ja pole ta ei sugulane ega üleaedne. Lihtsalt üks päike mu elus.
Risto Laur

Veel lugemist:

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...