Connect with us

Uudised

Magnus Pruul: Mida isa ütleks

Legendaarse kergejõustikutreeneri Toivo Pruuli mälestusvõistlustel purustati kaks staadionirekordit ja pingutati lastejooksudel. Magnus Pruul arvas, et isa oleks rõõmus, kui ta kõike seda näeks.

Esimeste Toivo Pruuli mälestusvõistluste avamisel kõneles Toivo ja Edithi poeg Magnus Pruul, kes esmalt tänas korraldajaid ja osalejaid nende pere poolt.

“Mõtlesin, mida isa ise tänase sündmuse kohta ütleks, mida ta arvaks,” rääkis Magnus Pruul. “Talle omasel tagasihoidlikul moel oleks ta ilmselt väga kohmetunud ja üllatunud ja kindlasti väga rõõmus paljude asjade üle, mida ta siin täna näeks.”

Magnus soovis, et pingi avamine ja mälestusvõistlus ei kujuneks kurvaks sündmuseks ning rääkis sellest, mis isale rõõmu teeks, kui ta sel päeval koos meiega staadionil olla saaks – sõbra Vanjuki Sassi tehtud pink, ja eriti Hiiumaa kergejõustiku meistrivõistlused, mille korraldamise eest ütles Magnus tänu kergejõustikuklubile Hiiker, Häli-Herta Haavapuule ja oma õele Kreetele.

Ühtlasi avaldas ta lootust, et ehk õnnestub isa rõõmuks purustada ka mõni staadionirekord ja nii õnneks ka läks. Meeste 100 meetri jooksus sai võitja Karl Erik Nazarov kirja aja 10,58, mis on uus Kärdla staadioni rekord. Meeste kaugushüppes purustas staadionirekordi tulemusega 7,52 meetrit Karl-Robert Saluri.

“Nagu te teate, pidas isa rekorditest veel rohkem lugu tavaliste täiskasvanute ja laste igapäevasest liikumisharrastusest,” juhtis ta tähelepanu teemale, mis tippspordist ehk olulisemgi. Magnus meenutas üht mitte väga ammust vestlust isaga, kui isa nimetas oma treeneritöö suurimaks saavutuseks, et ta on nii palju inimesi suutnud tuua spordi ja tervislike eluviiside juurde.

Selleks, et liikumisharrastajaid ja medalite eest võistlejaid Hiiumaal ikka jätkuks, alustati mälestusvõistlust lastejooksudega. Teiste seas tegid kaasa ka Toivo Pruuli kolm lapselast, kes Magnuse sõnul ei jõua ära oodata, et oma papa medalite pärast võistelda: “Kõik kolm on kindlad, et nemad võidavad!”

Magnus Pruul soovitas lastejooksud edaspidigi Hiiumaa spordivõistlustega ühendada, sest treenerina pidas Toivo Pruul väga tähtsaks, et lapsed nakatuks spordipisikuga juba varakult.

“Tänane päev ei ole kurb päev, vaid vastupidi, väga rõõmus päev just neil põhjustel, millest rääkisin,” võttis ta oma avakõne ja päeva kokku.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa jahimehed on rajakaamerate fotode analüüsimisega  jõudnud arusaamisele, et seni arvatud ühe karu asemel, peab neid saarel olema vähemalt kaks. “Meie rahva hulgas on...

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...