Connect with us

Uudised

Maaga rahva peol tänatakse kingituste tegijaid

Kaigutsi külaselts
Pühapäeval tänatakse Viljandi Ugala teatris “Maaga rahva peol” programmi “EV100 igas külas” kingituste tegijaid.
Tänugalal esineb kõnega presi­dent Kersti Kaljulaid. Iga maakond saab galal kolm-neli minutit tähelepanu, kui näidatakse üleeestilist videoklippi, kuhu igast maakonnast on valitud üks kingitus.
“Kõik kingitused lähtuvad kogukonna vajadustest ja võimalustest ja seepärast on need kõik erilised,” ütles programmi “EV100 igas külas” koordinaator Merle Jantson. “Tegid ju kingituse kõige tragimad ja tublimad kogukonnad.”
Kui palusin tal välja tuua hiidlaste kõige huvitavama kingituse, nimetas ta kohe Miku Kaarli mälestuse jäädvustamist, mille võttis ette Kaigutsi külaselts.
Jantson ütles, et on väga suur hiiu huumori fänn ja tema meelest on hiidlastele nii iseloomulik, et kui mujal Eestis tõstetakse esile poliitikuid ja kirikutegelasi, siis Hiiumaal väärtustatakse naljamees Miku Kaarli mälestust.
“Minu meelest on nii omanäoline ja väga lahe asi – hiidlaste ja nende kogukonna nägu asi,” leidis Jantson. “Ei mõelda, et oi-oi, kas ikka on piisavalt väärikas, aga, oi kuidas on – üle sajandite tuntud huumor on väga väärikas asi.”
Hiiumaal tehti Eestile kolme aasta jooksul 15 juubelikingitust, mille seas korda­tehtud sadam, jõusaalid, võrkpalli­plats ja mänguväljak, uus külakiik, lipumast, hulk infotahvleid ja näitusi.
Tänupeole läheb Hiiumaalt 15liikmeline delegatsioon, mille koosseisus ka vallavanem Reili Rand.
Üle Eesti tegid programmis osalenud tegid kolme aasta jooksul Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli raames oma kogukondadele ühtekokku üle 600 kingituse.
Nende hulgast tõi Jantson esile projektid, mille käigus kogukonnad hankisid vabatahtlikele päästjatele varustust või parandasid nende töötingimusi: “Me kõik ju ootame, et turvalisuse tagaks riik, aga kui kogukond on otsustanud võtta oma turvatunde loomise enda kätesse, siis see on ju väga suure südamega tehtud asi.”
“Maaga rahva pidu” Viljandi teatris Ugala algab püha­päeval, 29. septembril kell 14.00 ja ETV teeb sellest erisaate “Maaseadus 100”, mis läheb eetrisse sama päeva õhtul.
Sündmuse toidupoole eest hoolitseb Eesti peakokkade ühendus, mis Eesti toidu kuu puhul paneb laudu kattes rõhku kohalikule toidule.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...