Connect with us

Uudised

Liigirikas: keskväljakule istutatakse 20 461 taime 47 liigist

Liina Siniveer
Kärdla keskväljakul jätkuvad haljastustööd. Esimesed taimed pandi mulda septembri algul ja paljud ootavad veel oma järge.
Suur on nii taimede arv kui liigiline mitmekesisus. Loet­elus kohtab puid ja taimi siitsamast saarelt – kadakas, sanglepp, pooppuu, harilik raudrohi ja harilik luude­rohi, aga ka haruldusi nagu näiteks hall lepp, mis looduslikult saarel ei kasva.
Valla andmetel istutatakse väljakule 67 puud, 359 põõsast, 6695 püsikut, 1120 kõrrelist ja 12 220 lillesibulat. Kõik need kümned tuhanded taimed panevad mulda OÜ De Visu töötajad.
Puud: sanglepp, hall lepp, suurõieline toompihlakas, punane kask, kivitamm, valge pihlakas, pooppuu, laia­lehine pihlakas.
Madalad puud ja põõsad: roheline lepp, lamarci toompihlakas, tume aroonia, kirss-kontpuu, Kanada diervilla, harilik kadakas, laukapuu, väikeseõieline kibu­vits, näärelehine kibuvits, helveetsia paju, villane paju, hundipaju.
Püsikud: harilik raudrohi, lõhnav madar, risoomikas kurereha, tõmmu kurereha, harilik luuderohi, hokkaido kukehari, harilik pune, ürt-punanupp, sidrun-liivatee, tiarell, väike higihali, Siberi valdsteinia.
Kõrrelised ja sõnajalad: võnk-kastevars, hall aruhein, lamba-aruhein, lumi-piiphein, roog-sinihelmikas, sulg-stepirohi.
Sibultaimed: kaldlauk, must lauk, koonuslauk, harilik preeriaküünal, harilik puškiinia, harilik silla, metstulp, hilistulp, turkestani tulp.

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...