Connect with us

Külalugu

KÖIKSE KÖIKSEM KÜLA | Külas Külaküla külas

Maido, Kätlin ja Fred Külaküla külast. | Eike Meresmaa

Iga küla on millegi poolest eriline. Olgu see siis köikse pikem, laiem, noorem, kõrgeim ja nii edasi. Hiiu Leht alustab külalugude sarja, kus püüame küladest leida selle, millega nemad sellesse ritta sobituvad.
Kõikvõimalikud tähelepanekud, soovitused ja ettepanekud on oodatud e-postile hiiuleht@hiiuleht.ee

 Statistikaamet andis augusti lõpus välja kaardi, kus üles tähendatud külad, mis mingil moel eristuvad. Hiiumaalt sai kaardile Külaküla küla, kui kõige originaalsema nimega küla. Kindlasti sobiks siia ka tunnustus kui kõige rohkem keelt sõlme ajava nimega küla. 

 

Luuderohi kägistab

Hiiumaa edelarannikul  Külaküla külas on talude õued hilissügises niidetud, majad korralikult värvitud, lilled õitsevad. 

Moonika Nursi koduõue müüril on luuderohi õisi täis nagu ei kuskil mujal ja mesilased sumisevad viimast mett korjates, robot sahistab samal ajal  õunapuude all muru niita. 

“Vahest peab ikka suure traktoriga need paar hektarit üle niitma. Tänavu on väga tiheda kasvuga muru,“ ütleb Moonika.  Taamal puu all kasvavad sirmikud. Perepoeg Agur räägib, kuidas seeni sai nii palju, et lõpuks tuli kodus neid marineerima hakata.  

“Esmalt praed ära ja siis marineerid. Ega me ise ka veel ei tea, kuidas välja tuli,“ naerab Agur.

“Esmalt praed ära ja siis marineerid. Ega me ise ka veel ei tea, kuidas välja tuli,“ naerab Agur.

Veel lugemist:

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...