Connect with us

Ahto ilmajutud

Ilm 18.– 21. aprill: pigem päikseline, mitte väga soe

Valged sinililled.
Ilmataat hoiab meie ilma jätkuvalt kuivana ja enamasti ka päikeselisena. Kuna aga ümberringi liiguvad madalrõhkkonnad, mis üritavad meie maale pääseda, on oodata ka mõningast tuule tugevnemist. Merevee temperatuurid on 4…7°C vahel ning see hoiab kevadele omaselt rannikualad tuntavalt jahedamad. Kõige jahedam on vahetult kitsas rannikuriba ning juba mõni kilomeeter rannikust eemal on ilm tunduvalt soojem.

Täna (18.04) jääme Skandinaavia kohal tugevneva ja laiutava kõrgrõhkkonna haardesse. Ilm on selge ja kuiv. Tuul puhub põhjakaarest ja on üsna nõrk. Öösel on sooja 2…5°C, päeval jääb napilt alla 10°C.

Kolmapäeval (19.04) kõrgrõhkkonna ülemvõim jätkub ning ilm püsib päikeseline. Lõunast survestav madalrõhkkond aga tõstab põhjakaare tuule puhangud rannikualadel 13…16 m/s ning hoiab ka õhutemperatuuri suhteliselt ühtlasena kogu ööpäeva vältel. Öösel on sooja 3…5°C, päeval 6…9°C.

Neljapäeval (20.04) lükkab kõrgrõhkkond lõunast läheneva madalrõhkkonna tagasi lõuna poole ning hoiab meie ilma päikeselisena. Tuul nõrgeneb. Öösel on sooja 3…6°C, päeval tõuseb vaiksema tuule ja päikese mõjul 8…12 kraadini, välja arvatud tuulepealsel rannikul.

Reedel (21.04) kõrgrõhkkonna haare tugevneb veelgi ning ilm püsib päikeseline. Tuul pöördub kõrgrõhkkonna servas läänekaarde ja püsib üsna nõrk. Öösel on sooja 3…6°C, päeval ei lase merelt puhuv jahe tuuleke tõusta üle 10°C.

Tuleoht on üle Eesti juba üsna suur ning nädala esimeses pooles sellele leevendust ei paista. Küll aga on mudelitesse ilmunud madalrõhkkonnad nädalavahetuse teise poole peale ning sel juhul saab loodus ka kosutavat kastet vihma näol, kuigi sajukogused ei paista kuigi suured olevat. Seniks nautigem ilusat kevadilma ja rannikust veidikene eemal juba on ilmselt tunda ka saartel seda õiget kevade hõngu.Veel lugemist:

In Memoriam

Urve oli ja ta jääbki osakeks Hiiumaa loodusest ja kindlasti inimeste mälestustesse helge, noorusliku ja targa naisena, kirjutab Karin Poola. Urve ise on öelnud...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...