Connect with us

Uudised

Dagöplast hoiab südame töös

erakogu
erakogu
AS Dagöplast töötab kriisiajal täie tempoga, suurim oht nende jaoks oleks, kui kauba­liikumine Euroopas aeglustub või seiskub.
“Tootmine on meie süda ja seda on vaja tervena hoida,” ütles ettevõtte tegevjuht Kulvo Pendra eile, et kõik ettevõtte töötajad on terved. “Meie tublid inimesed on tootmise ilusasti käimas hoidnud,” tunnustas ta.
Ettevalmistusi 84 töötajaga ettevõttes koroonaviiruse leviku vältimiseks tehti Dagöplastis juba enne, kui vabariigi valitsus 12. märtsil eriolukorra välja kuulutas.
“Külaliste piiramisega alustasime kohe märtsi alguses, arvuteid kodukontorisse minekuks tellisime juurde ka varem,” rääkis tegevjuht.
“Ettevalmistusi tegime selle järgi, kuidas teadmine probleemi tõsidusest meieni jõudis, jõulisem rakendamine jäi eriolukorra kehtestamise järgsesse aega.”
Uued reeglid
Eesmärk on hoida protsessid ettevõttes käimas võimalikult sarnastena koroonaviiruse eelse ajaga, miinimumini aga on vähendatud kontakte välis­keskkonnaga. Nii ei lubata enam võõraid tehasesse ega kontorisse ja administratsiooni töötajad on kodudesse saadetud. “Väldime koos­käimist ja tehases käimist,” lisas Pendra.
Suhtlemiseks ja koosolekuteks kasutatakse virtuaal­kanalit MS Teams, mis ühtlasi on Norra omanikele kuuluva ettevõtte rahvusvahelise suhtluse vahend.
Tehases puhastatakse-desinfitseeritakse pindasid tihedamini. Reeglid kehtestati kaupade laadimisele. Nii peavad töötajad, kes puutuvad kokku külalistega ehk kauba peale- ja mahalaadijad, kandma kaitsemaske.
Pendra selgitas, et väike kogus kaitsemaske õnnestus saada ettevõtte mitmekesise kontaktidevõrgustiku kaudu.
“On uusi reegleid ja käitumis­juhiseid, aga usume ka inimeste tervesse mõistusesse,” lisas ta.
Tööd jätkub
Ettevõttel tellimusi jätkub ja töötajaid koondada ei plaanita, pigem võetakse tublisid inimesi juurde, et oma meeskonda tugevdada. “Ettevõtte tellimuste maht on hea ja suur osa meie klientidest on riigi- või munitsipaaltaustaga, ka oleme võitnud hiljuti olulisi hankeid,” ütles tegevjuht.
“Ka tootmiseks vajalikud materjalitarned on siiani liikunud, aga see on ka üks meie suurtest riskidest, kui peatub kaubaliiklus Euroopas,” märkis Pendra, et just see on oht, mille puhul oodatakse, et Eesti riik ja Euroopa Liit tegutseksid.
Hiiumaal kehtestatud liikumis­piirangud tema sõnul ettevõtte tööd seni häirinud pole. “Hiiumaa on enda karantiinipanekuga ilusasti hakkama saanud ja kaubad ikka liiguvad. Kui aga kaupade liikumine lõppeb, siis seiskub ka see osa majandusest, mis veel toimib ja poodides algab tõeline paanika,” nentis ta. Pärast haiguspuhangu lõppu on tema hinnangul sellevõrra raskem normaalse heaolu taseme juurde tagasi pöörduda.
Kriisijärgsesse tulevikku vaadates oletas Kulvo Pendra, et kahanev majandus toob tugevama konkurentsi ka nende tootmisvaldkonda: “Selleks on vaja valmistuda, sellepärast hoiame oma arendustegevused käigus.”

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....