Connect with us

Uudised

Biosfäärialade esindajad kohtuvad Kassaris

Kassaris kohtuvad sel nädalal seitsme Läänemere-äärse biosfääriala esindajad, kokku 20 inimest kuuest riigist: Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Taanist ja Saksamaalt.
“Koos püüame leida lahendusi ühise Läänemere kaitsmiseks, mere saastamise vältimiseks ja vähendamiseks,” selgitas keskkonnaameti biosfääri programmiala spetsialist Lia Rosenberg.
Neljapäeval ja reedel, 19. ja 20. septembril saavad Kassaris kokku rahvusvahelise projekti “Biosphere for Baltic Tools” partnerid.
Kahe päeva jooksul vahetatakse kogemusi jätkusuutliku turismi teemadel ja püütakse leida häid lahendusi nii kohalike elanike kui turistide mereteadlikkuse tõstmiseks.
Biosfäärialad on jätkusuutliku arengu mudelalad, kus töötatakse välja kestliku majandamise lahendusi ning käsitletakse kohaliku kogukonna ja pärandkultuuri koosmõjusid loodusele, selgitas Rosenberg.
Kuna saared ja ranniku­alad on populaarsed turismi­sihtkohad, külastavad Lääne­mere biosfäärialasid igal aastal miljonid turistid. Ühine väljakutse on Läänemere ees seisvad arvukad keskkonnaprobleemid ja sellele järgnenud vajadus mereteadlikkuse suurendamise järele nii kohalike elanike kui ka külastajate seas.
“Kutsume kokku Läänemere-äärsed biosfäärialad ja arutame koos, kuidas tõsta teadlikkust merekeskkonnale tekkinud väljakutsetest. Kutsume inimesi üles aktiivsemalt tegelema neile väljakutsetele lahenduste leidmisega,” ütles Rootsi riikliku MAB-programmi koordinaator, Johanna MacTaggart saadetud pressi­teates.
Muuhulgas tutvustatakse külalistele Orjaku sadama turismiteenuseid, räägitakse noorte purjetamiskoolitustest ja sellest, kuidas mereteadlikkust kasvatada.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....