Connect with us

Uudised

Ainulaadne Nimetu peatus saab uue nime

Foto: Harda Roosna. Loodetavasti ei pea Kiduspe elanikud üsna pea ootama bussi pea­tuses, millel pole nime.

Kõrgessaare osavallakogu kinnitas toetust Kiduspe küla bussipeatuste nimede asendamiseks. Senine peatuse­nimi Kiduspe asendatakse nimega Saralde, peatus Nimeta asendatakse nimega Kiduspe ja Männi peatus nimega Tiharu.
Kõpu poolsaarel asuva Kiduspe küla elanik Ene Arbus, kes nime­vahetust eest vedas, ütles, et bussi­peatuste eksitavad nimed tulid esmalt jutuks kuus aastat tagasi. Esiteks tundus Nimeta peatus küla­elanike jaoks imelik, Kiduspe peatus aga oli sõitjate jaoks ebamugavas kohas.
„Inimesed, kes tulid mandrilt bussiga, tulid Kiduspe peatuses maha ja pidid siis veel kilomeeter maad pakid-lapsed käeotsas kõndima, enne kui Kiduspele jõudsid,“ rääkis Arbus.
Tegelikult tulid nad maha kohas, mida kohalikud kogu aeg sealse talu nime järgi Saraldeks kutsunud, aga Kiduspe küla talud – Kubja, Punni, Koidu, Lepiku, Nigu – asuvad hoopis Nimetu peatuse ümbruses. Järgmine peatus, mis kandis üsna suvaliselt Männi nime, hakkab nüüd kandma ajaloolise Tiharu küla nime. Miks peatus Nimetu nime kannab, ei tea täpselt keegi.
Enne nimemuutuse taotlemist pidas Arbus nõu külaelanikega ja kõik olid sama meelt, et peatuste nimed tuleks ühtlustada ajalooliste kohanimedega. „Kui need nimed nüüd õigeks saab, siis on igavesti vinge,“ oli Arbus rahul. Bussipeatuse nimede muutmisele peab heakskiidu andma vallavolikogu.
Hiiumaa ühistranspordispetsialisti Piret Sedriku sõnul koondatakse kõik muudatusettepanekud, nii uued peatused, peatuste asukohad kui ka nimemuudatused, kokku ja viiakse sisse korraga, eeldatavasti sügisel ja siis uuendatakse ka bussipeatustes olevad infotahvlid.
Tulevikus saab uus bussipeatus olema ka Kärdla kalmistu juures, Lauka külas aga toodi senine peatus koolile lähemale, koolisöökla juurde. Praegustes maakonnaliinide bussides on peatusenimed näha ka bussijuhi juures asuval tablool.

Veel lugemist:

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....