Connect with us

Uudised

Väikesaarte laulupidu jõuab järjega Kassari saarele

Foto: Irina Mägi. Kalev Lindali sõnul on Väikesaarte laulu­peo taga muusikataustaga 80. aastatel ehitusmalevas kohtunud sõbrad.
Trotsides möödunudaastast saare staatuse kadumist, leiab 13. Väike-­
saarte Laulupidu aset Kassari Kiige­platsil. Ürituse ühe eest­vedaja, dirigent Kalev Lindali sõnul on seekordne asukoht valitud selle järgi, et püsielanikega omaette saarte nimekiri, mille pinda veel puututud ei ole, hakkab otsa saama.

Väikesaarte laulupidu on läbi ja lõhki õhinapõhine, isegi sõprus­kondlik tegevus, mis ühendab Eesti Üli­õpilaste Ehitus­maleva taustaga muusika- ja laulusõpru Eesti eri otstest. Oma suvise laulupeo idee ja tuumiku moodustasid kolm koori: Väina­mere EÜE segakoor, Pagana sega­koor ja Tartu Rahva­ülikooli segakoor. Kuigi kogu asja saadab väike huumor, on seltskonnad siiski poolprofessionaalsed ning Tartu Rahvaülikooli segakoori dirigenti Lauri Breedet isegi Tartu Gustav Ernesaksaks nimetatud.
Esimene, Ruhnu saare 1. Üldlaulupidu toimus 2010. aastal ja oli dirigendi sõnul üks tõeliselt muhe üritus, mis nägi välja nagu päris laulupidu. „Rongkäik ja rahvariides lauljad-tantsijad, puhkpilliorkester ja kõrkjad ümber­ringi – see oli tõeline elamus.“ Kalevi sõnul oli esimene pidu üks tõsine kultuurisündmus, kus esinejaid rohkem kui publikut.
Nagu üks õige laulupidu, algab ka seekordne Kassari laulupidu rongkäiguga. Repertuaaris kõlavad nii „Koit“ kui ka „Ta lendab mesipuu poole“ ning valik meeleolukaid koorilaule, rahvatantse ja orkestripalu. Laulupeo kontserdi osale järgneb tants ja trall, mis kestab ööni välja. Pühapäeva hommikut alustatakse traditsioonilise puhkpilli­orkestri SAKU kontserdiga „Kõik puhuvad“.
Korraldajad ütlesid, et on kohalikule kogukonnale sooja vastu­võtu eest väga tänulikud. „Nad on meid kõiksugu korralduslike küsimuste ja inventariga nii palju kui võimalik igakülgselt aidanud,“ ütles Kalev. Eraldi soovis ta tänada ka kohaliku taustaga meest, Raivo Avangot, kes on laulupeo sündimisse mitmel moel panustanud. Muuhulgas kuulub peo repertuaari üks tema kirjutatud laul.
Rongkäik alustab laupäeval kell 17 Leigri kuju juurest ja liigub kontserdipaika Kassari kiige­platsil. Hommikune puhkpillikontsert toimub samuti kiige­platsil.

Veel lugemist:

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....