Jälgi meid
Hiiumaa kultuuriselts kuni 13.12

KULTUUR

Tobias toob Ernesaksad Euroopa eri paigust Hiiumaale kokku

Foto: erakogu. Pere sai esimest korda üle pika aja kokku teisipäeval, kui Saksamaalt lendas kohale värskelt Berliini Filharmoonikutes metsasarvemängijana karjääri alustanud Paula Ernesaks. Esimene ülesanne enne ühisproovi – perepilt Hiiu Lehele!
Tänaõhtusel kontserdil Kärdla kirikus astub üles tunnustatud ja kogenud muusikutest ansambel, kes perena teeb lavadebüüdi.

Kui Arne Mikk muusikutest elukaaslaste Aet Ratassepa ja Mart Ernesaksa poole esimest korda pöördus küsimusega, kas pereansambli moodustamine koos nende nelja tütrega oleks Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva tähistamiseks Hiiumaal võimalik, pani see mõte perel silmad särama. Soome Rahvusooperi viiuldaja Aet Ratassepa sõnul pole pere niimoodi – kõik korraga – Hiiumaale juba tükk aega sattunud. Pereansamblina ei olegi nad sellest ajast, kui lapsed olid väga väikesed, üles astunud.

Veel lugemist:

ARVAMUS

Sõidan sageli mandri vahet, tihti tuleb Tallinna tänavail laveerida. Ühel novembripäeval pealinna aukude ja kulunud punaste kastirattaradade vahel tuli Hiiumaalt kõne: tuiskab! 

KUIDAS MA SIIA SATTUSIN?

Karola Lotta Kiisel on Eesti kunstiakadeemia graafika diplomiga noorsootöötaja, kes ütleb, et noortega töötades pole ta päevagi tundnud nagu käiks tööl.

GALERIID

6. detsembril toimus üle Hiiumaa glögikohvikute päev, kus pakuti kõike alates kalasupist kuni õunakoogini ning tegevust jagus nii suurtele kui väikestele.

SPORT

Mitmekordne petanki Eesti meister ja ala eestvedaja Margus Berkmann avas Viimsis uue petanki sisehalli, mis taastab pärast Harku halli lammutamist võimaluse tegeleda spordialaga ka...