Connect with us

Uudised

Roy Strider pakub reismuljeid ja piimateed

Erakogu
Neljapäeval, 10. mail tuleb Hiiumaale aktivist ja publitsist Roy Strider (pildil), kes Kärdla linnaraamatukogus kohtub lugejatega.
Kell 18 algaval kohtumisel tutvustab Strider oma äsja­ilmunud raamatut “Mongoolia memuaarid”, näitab reisi­pilte ja pakub Mongoolia nomaadide soolast piimateed. Kohapeal saab osta ka tema raamatuid.
Roy Strider, kodaniku­nimega Raul Sillaste, on sündinud 1974. aastal. Ta on muusik, aktivist ja publitsist, kellelt tänavu ilmus juba neljas raamat: “Himaalaja jutud” (2008, Eesti reisi­kirjanduse peaauhind), “Minu Mongoolia” (2009), “Punane ja must” (2010), “Mongoolia memuaarid. Tiibeti koertega kullaotsijate jälil.” (2012).
Strider on Amnesty Internationali Eesti grupi liige ning keskkonnakaitseorganisatsiooni Greenpeace liige.
Ta on uusromantilise punkbändi Vennaskond ja glam-punk’i bändi The Flowers of Romance kitarrist, samuti popansambli Ultramelanhool basskitarrist.
2007. aastast kuni 2008. aasta jaanipäevani elas Nepalis Katmandus. Pärast naasmist elab Roy Strider Lõuna-Eestis ja tegeleb talumajapidamise renoveerimisega.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...