Connect with us

Arvamus

Põnev ja keeruline aeg

Riho Rahuoja.

Sotsiaalvaldkonna jaoks on viimased aastad olnud põnevad, aga ka omajagu keerulised. Haldus­reformi järel tuli ühinenud valdades üle vaadata ja ühtlustada teenused ning toetused nii, et elanikud sellest ei kaotaks. Järgnenud koroonakriis pingestas valdkonna spetsialistide tööd: nad pidid tulema toime nii kasvanud töökoormuse kui ka vastutusega riskirühmade tervise ja elu eest. Nüüdseks oleme õppinud ennast rohkem kaitsma ja koos viirusega elama.
Eelmisel aastal said kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajad juurde mahukaid lisaülesandeid energiatoetuse arvestamisel ja sõjapõgenike elu korraldamisel, samuti on suurenenud toimetuleku­toetuse taotlejate arv.
Sotsiaalvaldkond pannakse proovile ka alanud aastal. Pika­ajalise hoolduse reform kutsub otsima lahendusi, kuidas parandada hooldekodu teenuse kätte­saadavust ja ühtlasi mitme­kesistama koduhooldust ning eakate päevahoiu teenust. Võib arvata, et probleemiks kujuneb teenuskohtade ja töötajate puudus.
Uuendus on ka see, et pärast riiklikult algatatud katseprojekti
lõppu, on erivajadustega laste tugiteenused ja päevahoid nüüd
täielikult omavalitsuste rahastada. See laseb osutada neid teenuseid paindlikult koos sidusvaldkondadega ja lõimituna teiste teenustega. Tähtis on kindlustada teenuste piisav rahastus ja tagada tugiisikutele head töötingimused.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...

Kultuur

Kärdla keskväljaku kahes näituseruumis on septembri lõpuni avatud Rahvusvahelise Kunsti Laboratooriumi nime alla koonduva professionaalsete kunstnike rühmituse näitus. Kalli Sein