Connect with us

Uudised

ARKi täiendav tööpäev mopeedide jaoks

Laupäeval, 26. mail on maanteeameti liiklusregistri Kärdla büroos Posti tn 4 täiendav tööpäev selleks, et omanikud saaks oma mopeede registreerima tulla. Kaasa tuleb võtta mopeed ja vähemalt 16 eurot.
1. juulist jõustuv uus liiklusseadus nõuab mopeediomaniku rahakotist üsna kopsaka summa. Kes oma mopeediga seadust rikkumata edaspidigi sõita tahab, peab mopeedi registreerima ja soetama registreerimisnumbri – see maksab 16 eurot. Ka tuleb sõiduk kindlustada: poole aasta kindlustusmakse võib olla kuni 60 eurot. Seega peab mopeediomanik sel aastal arvestama peaaegu 80eurose lisaväljaminekuga.
Majandusministeeriumi veondus- ja liiklustalituse peaspetsialisti Eero Aarniste sõnul on mopeedide registreerimist ja kindlustamist vaja selleks, et õnnetuse korral oleks sündmuskohalt pagenud mopeedijuhti lihtsam tuvastada.
Kindlustus hüvitab tekitatud kahju
Aarniste sõnul muudetakse kindlustus kohustuslikuks sellepärast, et see kaitseks kannatanuid ja mopeedijuhte sama palju kui teisi sõiduki­juhte, kuna kindlustaja hüvitab mopeedijuhi poolt teisele isikule tekitatud liikluskahju.
Hiiumaal sattus viimati mopeed liiklusõnnetusse alles hiljuti, 11. mai õhtul enne kella poolt üheksat Kärdla linnas. Vanemkomissar Avo Kail rääkis, et toimus varalise kahjuga liiklusõnnetus: mopeed sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Audi. Politsei kohale jõudes oli juba mopeed ära toimetatud ja sündmuskohal alles ainult Audi. Inimvigastusi ei olnud, kuid noorel mopeedijuhil puudus juhtimisõigus. Hiiu Lehe andmetel sai mopeed tõsiselt kahjustada ja auto vigastada. Vigastustest tekkinud kahju tuleb hüvitada mopeedijuhil.
Maanteameti peaspetsialist Hannes Vaidla ei osanud ligikaudugi oletada kui palju mopeede Hiiu saarel olla võiks. Praeguseks on neid registreeritud 81.

Millised mopeedid kuuluvad registreerimisele?
Kõik liikluses osalevad mopeedid tuleb registreerida hiljemalt 1. juuliks.
Liiklusseaduse järgi on mopeed kahe- või kolmerattaline kuni 50 cm³ mootorimahuga sõiduk, mille valmistajakiirus on 25–45 km tunnis.
Mopeedi registreerimise eest tasutakse riigilõivu 9,58 eurot, registreerimismärgi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 6,39 eurot.
Kuigi esmasel registreerimisel on ARK mopeedi tehnoseisundist huvitatud, pole hilisem tehnoülevaatus kohustuslik.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...