Jälgi meid

UUDISED

KIRI UMBROHULT: Tere, ma olen võilill

Ekraanikuva
Paljud kutsuvad mind umbrohuks, aga ma olen sõber ja tulen sulle appi! Mind nähes pea meeles, et ma olen AINUS, kes tahab ja suudab selles konkreetses kohas kasvada.
Sest: kas muld on liiga kompaktne / kõva / trambitud ja tahan seda teie jaoks oma juurtega pehmeks teha. Või on mullas liiga vähe kaltsiumi – ära muretse, ma täiendan seda varu sinu jaoks oma lehtede suremisega. Või on muld liiga happeline. Aga ma parandan seda ka sinu jaoks, kui sa annad mulle võimaluse. Või mingi segu ülaltoodud põhjustest.
Olen siin, sest su muld vajab minu abi, nii et kõige paremini saan seda teha, kui lased mul kasvada ilma mind segamata! Kui kõik on korda tehtud, kaon jälle, luban!
Kas sa üritad mind enneaegselt eemaldada koos mu juurega? Kui täpne sa ka poleks, naasen kaks korda tugevamana! Ainult seni, kuni su muld on paranenud.
Minu kasvu järgi on isegi näha, millises etapis mu abi on. Kui mu lehed on maas lamedad, siis ma pole kaugeltki valmis, aga kui nad kõik üles ulatuvad, siis olen juba kaugel teel.
Midagi hoopis teistsugust on see, et olen üks esimestest õitsejatest kevadel, seega kuulutan teile kevadet/suve. Päeval, kui on palav, avan lilled, aga õhtul, kui maha jahtub, panen kiirelt uuesti kinni. Tegelikult, kui päeval pole piisavalt palav, ei ava ma neid üldse!
Minu lilled on putukate esimene toit pärast talveund ja erinevalt enamikust teistest taimedest on mul õietolm JA nektar, mitte ainult üks VÕI teine! Ja ma olen nendega helde!
Muide, mu lilled on teile isegi maitsvad, kas teadsite? Varem kutsuti mind vaeste mesi (või kuld), sest mu lilled on nii magusad nt moosis, kastmes või salatis! Internet on retsepte täis – vaata järgi. Aga oota mai lõpuni või hiljem, enne kui korjama hakkad ja ka siis ära veel kõike korja! Elurikkus ja mesilased on väga tänulikud!

Allikas: sotsiaalmeedia

Veel lugemist:

UUDISED

SA Eestimaa Looduse Fond tegi 8. juunil Keskkonna­ministeeriumile ettepaneku luua Hiiumaale rahvuspark, mis hõlmaks eelkõige saare põhja-, lääne- ja keskosasse jäävaid riigimaadel asuvaid põliseid...

UUDISED

Esimene šaakal tuvastati Eesti looduses 2013. aastal, kährik 1938. aastal. Eesti metsad nägid metssea­põrsaid taas ringi sibamas alles 1930. aastatel, enne seda oli see...

UUDISED

Niipea, kui praami maabumis­silla metalne klobin kõrvust hajub ja kiirustajad möödasõidule lastud, olen jõudnud rahulikule meretagusele maale. Ikka veel valdab mind sama tunne, mis...

UUDISED

Veed Lõuna-Aafrika ranniku lähedal on erakordselt elu­rikkad. Lisaks paljudele seal elavatele erinevatele delfiinidele, vaaladele ja haidele, leiavad seal kodu ka paljud merelinnud, näiteks albatrossid...