Olete nüüd juba aasta istunud kahel direktoritoolil – kuidas see on seni õnnestunud?
Vastab Hiiumaa gümnaasiumi ja Hiiumaa ametikooli direktor Ivo Eesmaa: “Esimese aastaga ei ole juhtunud midagi hullu. Vastupidi, Suuremõisas ütlevad, et elu läks paremaks. Praegu on lihtsalt see häda, et seoses Hiiumaa gümnaasiumi avamisega [1. septembril – toim] pole ma paar nädalat ametikooli sattunud. Nüüd läheb elu normaalsesse rütmi ja siis jõuan sinna rohkem.
Seal majas [Hiiumaa ametikoolis – toim] on probleemid suuremad kui siin – siin ei ole ellujäämisprobleemi, aga seal on. Üritame olukorda päästa ja koostöös ametikooli ja gümnaasiumiga teha ühisõppekava, et Hiiumaale kutsekeskharidus tagasi tuua. Praegu seda meil ei ole, on ainult gümnaasiumijärgne õpe. On pakutud koolitusvõimalusi põhiharidusega ja ka ilma põhihariduseta õpilastele, aga kutsekeskharidust mitte.
Ma ei tea, kas see tooks Hiiumaa ametikoolile rohkem õpilasi, kuid me vähemalt üritame. See oleks mõeldud nii, et kui õpilane lõpetab, saaks ta nii kutse kui keskhariduse, mis on ikka keskhariduse moodi. Praegu on kutsehariduse juures keskhariduse osa väga väike, aga see peaks olema suurem. Samal ajal tuleks üle vaadata ka kutseõppekavad, sest seal on palju niisuguseid asju, mida seal tegelikult ei peaks olema või peaks olema palju väiksemas mahus. Nii et me üritame teha ühe uue, parema õppekava, et õppija saaks kolme aastaga nii ühe kui teise – nii kutse kui gümnaasiumihariduse ehk kaks diplomit.
Praegu üks meie gümnaasiumis õppiv poiss õpib samal ajal ka Haapsalu kutsehariduskeskuses. Kui ta lõpetab gümnaasiumi siin, saab ta ka sealt diplomi. Tema õpib kaht õppekava, aga see võiks olla üks õppekava. Järgmisel sügisel üritame uuel õppekaval juba esimesed õpilased vastu võtta.
Aga hiidlased võivad olla rahulikud – Hiiumaal on head koolid ja meie lapsed on heades kätes.”
Küsis HARDA ROOSNA