Connect with us

Persoon

Kolleegid tunnustasid lahkuva koolijuhi tehtut

Reedel kogunes Kärdla koolimajja 24 õpetajat, et avaldada toetust kooli direktorile Valeri Gramakovskile, kokku allkirjastas koolijuhti toetava avalduse 38 kolleegi 46st.
Tänase Hiiu Lehe arvamusküljel kirjutavad Valeri Gramakovski kolleegid, et paljude Kärdla põhikooli õpetajate viimaste aastate kogemus on olnud, et neil oli oma tööd südamega tegev, motiveeriv ja inspireeriv juht. Samas tõdetakse, et nende jaoks on Valeri lahkumine olnud valus löök.
Koosoleku kokku kutsunud algatusrühma liige Tiiu Malk ütles, et koosolekul said kõik rääkida ja selle põhjal kokku pandud ning tänase lehe arvamusküljel ilmuv avaldus on toetuskirjaga liitunute käest ka läbi käinud. “Me ei tahtnud, et Kärdla põhikoolist jääks mulje nagu siin polekski midagi head – viimaste aastate jooksul on koolis tehtud suurepärast tööd,” selgitas Malk, miks kirja koostamine ette võeti.
Kahjutunnet avaldas ka Hiiumaa vallavanem Reili Rand, kes ütles, et saare haridusvaldkond jääb ilma ühest säravast ja teotahtelisest juhist, kes aastate jooksul südamega töötanud selle nimel, et pakkuda meie lastele parimat haridust.
Gramakovski tugevusteks juhina nimetas ta valmisolekut kohaneda ja ellu kutsuda muutusi, samuti julgust teha asju teisiti kui seni harjutud. “Mis seal salata, ka olla valmis võtma selleks riske ning tegema ebapopulaarseid otsuseid,” nentis vallavanem.
Rand tänas Gramakovskit koostöö eest ja soovis kordaminekuid uutel väljakutsetel.
Kümnelt kaks vastust
Algatusrühm saatis kirjad ka kümnele õpetajale, kes koolijuhi tööga rahul ei olnud. Väidetavalt taotlesid just nemad vallavalitsuselt koolijuhi vallandamist. Saadetud kirjas küsiti, millised olid takistused, mis segasid neil tegelemast õppe-kasvatustööga ja kelle poole nad pöördusid abi saamiseks enne kui taotlesid kooli pidajalt koolijuhi väljavahetamist.
Tiiu Malk ütles, et sellele kirjale tuli kaks vastust, milles vastajad ütlesid, et nad on selleteemalisele küsimusele korra juba vastanud ega pea vajalikuks kommenteerida.
Vastajad viitasid kevadel direktori poolt korraldatud ankeetküsitlusele, millest oli juttu reedeses Hiiu Lehes ilmunud loos “Koolijuht langes õpetajate “koolikiusamise” ohvriks”.
Samas loos ütles ametist lahkuv koolijuht Valeri Gramakovski, et tema kriitikuteks on umbes kümnene grupp õpetajaid, mille eesotsas ametiühingu esindaja Sirje Juurikas.
Loo autor saatis Kärdla põhikooli õpetajale Sirje Juurikale küsimused, millele ta loo ilmumise ajaks vastata ei jõudnud. Eile vastas Juurikas, et ta ei seosta ennast nende küsimustega. “Ametiühingu usaldusisikuna olen kaitsnud ja nõustanud nende ametiühinguliikmete huve, kes on küsimustega minu poole pöördunud,” vastas Sirje Juurikas.l

Veel lugemist:

Teema

Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga...

Ahto ilmajutud

Kätte on jõudmas selle aasta esimene sooja-kuumalaine. Õhutemperatuur tõuseb päev-päevalt ja on tõenäoline, et uuel nädalal saab ületatud 30°C piir. Reedel (24.05) ilmapildis suurt...

Püha Lepa Leht

Hiiumaa poliitiline maastik on pidevas muutumises ja seoses sellega on ka Hiiumaal konkurentsitult suurima liikmete arvuga PVO (Pühalepa Vabastus Organisatsioon) saanud tuhandeid kirju. Inimesed...

Taskuhääling

Köikide Jüttude 11. saates käis külas Hiiumaa muuseumi direktor Kauri Kiivramees Saates kuuleb: – kas teadus või kellad-viled? – kust leida suvetöötajaid? – miks...