Connect with us

Persoon

Kolleegid tunnustasid lahkuva koolijuhi tehtut

Harda Roosna | Hiiu Leht
Reedel kogunes Kärdla koolimajja 24 õpetajat, et avaldada toetust kooli direktorile Valeri Gramakovskile, kokku allkirjastas koolijuhti toetava avalduse 38 kolleegi 46st.
Tänase Hiiu Lehe arvamusküljel kirjutavad Valeri Gramakovski kolleegid, et paljude Kärdla põhikooli õpetajate viimaste aastate kogemus on olnud, et neil oli oma tööd südamega tegev, motiveeriv ja inspireeriv juht. Samas tõdetakse, et nende jaoks on Valeri lahkumine olnud valus löök.
Koosoleku kokku kutsunud algatusrühma liige Tiiu Malk ütles, et koosolekul said kõik rääkida ja selle põhjal kokku pandud ning tänase lehe arvamusküljel ilmuv avaldus on toetuskirjaga liitunute käest ka läbi käinud. “Me ei tahtnud, et Kärdla põhikoolist jääks mulje nagu siin polekski midagi head – viimaste aastate jooksul on koolis tehtud suurepärast tööd,” selgitas Malk, miks kirja koostamine ette võeti.
Kahjutunnet avaldas ka Hiiumaa vallavanem Reili Rand, kes ütles, et saare haridusvaldkond jääb ilma ühest säravast ja teotahtelisest juhist, kes aastate jooksul südamega töötanud selle nimel, et pakkuda meie lastele parimat haridust.
Gramakovski tugevusteks juhina nimetas ta valmisolekut kohaneda ja ellu kutsuda muutusi, samuti julgust teha asju teisiti kui seni harjutud. “Mis seal salata, ka olla valmis võtma selleks riske ning tegema ebapopulaarseid otsuseid,” nentis vallavanem.
Rand tänas Gramakovskit koostöö eest ja soovis kordaminekuid uutel väljakutsetel.
Kümnelt kaks vastust
Algatusrühm saatis kirjad ka kümnele õpetajale, kes koolijuhi tööga rahul ei olnud. Väidetavalt taotlesid just nemad vallavalitsuselt koolijuhi vallandamist. Saadetud kirjas küsiti, millised olid takistused, mis segasid neil tegelemast õppe-kasvatustööga ja kelle poole nad pöördusid abi saamiseks enne kui taotlesid kooli pidajalt koolijuhi väljavahetamist.
Tiiu Malk ütles, et sellele kirjale tuli kaks vastust, milles vastajad ütlesid, et nad on selleteemalisele küsimusele korra juba vastanud ega pea vajalikuks kommenteerida.
Vastajad viitasid kevadel direktori poolt korraldatud ankeetküsitlusele, millest oli juttu reedeses Hiiu Lehes ilmunud loos “Koolijuht langes õpetajate “koolikiusamise” ohvriks”.
Samas loos ütles ametist lahkuv koolijuht Valeri Gramakovski, et tema kriitikuteks on umbes kümnene grupp õpetajaid, mille eesotsas ametiühingu esindaja Sirje Juurikas.
Loo autor saatis Kärdla põhikooli õpetajale Sirje Juurikale küsimused, millele ta loo ilmumise ajaks vastata ei jõudnud. Eile vastas Juurikas, et ta ei seosta ennast nende küsimustega. “Ametiühingu usaldusisikuna olen kaitsnud ja nõustanud nende ametiühinguliikmete huve, kes on küsimustega minu poole pöördunud,” vastas Sirje Juurikas.l

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...