Connect with us

Uudised

Kärdla kirik saab riigilt 100 000 eurot remondi jätkamiseks

Kolmapäeval avaldatud riigieelarve eelnõust selgub, et SA Kärdla Kirik saab 100 000 eurot  kirikuhoone korrastamiseks. Koguduse juhatuse esimees Tiit Harjak ütles, et summa on suurem kui nad loota oskasid, kuid kiriku remonditööde eelarvest on ka peale seda ikka veel puudu 460 000 eurot.
Harjak ütles, et eriti keeruliseks teeb rahanappuse puhul olukorra see, et kõik tööd on omavahel seotud ning kui ühes kohas alustada, tuleb kõik lõpuni teha: “Nii on see nii sise- kui välistöödega, kuid kaudselt on sisetöödega seotud ka välistööd – kui kirikus sees kõik korda teha ja väljast jookseb ikka vesi põranda alla, võib tehtu peagi taas kahjustada saada.”
Sel aastal toetas riik sihtasutust valitsuse reservfondist 340 000 euroga. Selle raha eest sai kirik uue katuse. Enn Kunila annetas 80 000 eurot kiriku uste-akende restaureerimiseks ja see töö praegu  käib.
Hiiumaa valla järgmise aasta eelarvest küsitakse restaureerimistoetuseks 39 000 eurot. Kavas on toetust küsida ka muinsuskaitseametilt, kuid summad, mida sealt loota, pole Harjaku sõnul eriti suured ehk 30 000 – 40 000 eurot. Umbes 10 000eurose panuse teeb kiriku heaks OÜ Faasion, mis annab tasuta krohvi ja värvid.
Nüüdseks likvideeritud Pühakodade programmist saadi aasta varem 20 000 eurot ja Enn Kunila annetas sihtasutuse loomisel samuti 20 000 eurot. Lisaks on varem kogutud eraisikutelt annetusi umbes 4500 eurot.
Annetusi koguti ka sel aastal. Hiidlaste suure sügislaada loterii tulu, 1002 eurot läks Kärdla kiriku renoveerimise toetuseks, samuti koguti annetusi Tüüne-Kristin ja Urmo Vaikla korraldatud kinoõhtul ehitusjärgus kirikus. Jätkuvalt on avalikud annetuskastid väljas Hiiumaa Selveris ja Rannarootsi keskuses.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...