Jälgi meid

JUHTKIRI

Järjepidevusest nii ja naa

Ajast aega on ettevõtteid ja talusid pärandatud isalt pojale, vanematelt lastele või lastelastele. Eriti pikk on selline tava näiteks Soomes, Rootsis, Norras, Inglismaal ja kindlasti mujalgi on palju ettevõtteid, mis ühe suguvõsa käes olnud sajandeid.
Meie noores riigis on küsimus, kellele enda loodud ettevõte edasi anda, alles õhus. On ju need, kes Eesti taasiseseisvumise järel said luua omaenda ettevõtte, alles täies elujõus tööinimesed, kellele ei tule veel pähegi pärandamisele mõelda.
Siiski on osa neist jõudmas või jõudnud pensioniikka ja nüüd on ees küsimus, kelle jätta oma elutöö?
Ühest küljest oleks loogiline kui ema-isa tehtut jätkaks lapsed ja üsna tihti on perefirmad edukamad, kuna “oma” ju hoitakse. Teisalt paneb see lastele kohustuse, mis lapse soovidega ei pruugi arvestada. Oleks ju kurb, kui näiteks tootmistalus kasvanud tütarlapsel on muusikaanne, kuid ta ei saaks muusikat õppima minna, sest keegi peab ju talu pidama.
Mõnes mõttes tuleks nõustuda Jüri Mõisaga, kes LPs kirjutab, et tema pereettevõtlust ei poolda, kuna siis on järgmine põlvkond surutud eelmise põlvkonna loodud raamidesse.
Kui aga lapsed ise seda soovivad, oma pere ettevõte neile meeldib ja nad sellest hoolivad, on see ju ainult hea.

18. märts 2014

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Tänavuse Muhu väina regatil võõrustas Kärdla sadam ligi 120 jahti ja 700 purjetajat lausa kolmel päeval. Tore oli vaadata kuidas Kärdla oli täis keskkonnasõbralikel...

JUHTKIRI

Uudis PM majandus24.ee, et ka Türgis valmivad parvlaevad ei valmi tähtajaks mõjus klikimagnetina. Nüüdseks on uudist täiendatud ja parandatud. Peaaegu samal ajal postitas praamid.ee...