Connect with us

Uudised

Seminar “Õpi kogu elu” kutsub tagasi kooli

erakogu
Hiiumaa gümnaasiumis algas sügisest uus Innove ja Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) toetuse kaudu rahastatud projekt “Madala haridustasemega täiskasvanute tagasitoomine tasemekoolitusse Hiiumaal”.
Seoses sellega toimus 4. oktoobril Suuremõisa lossis seminar “Õpi kogu elu”.
Projekti eesmärk on täiskasvanute tagasitoomine tasemekoolitusse, Hiiumaa gümnaasiumi mittestatsionaarse õppe kaasajastamine ja parendamine ning õppijate toetamine õpingutel.
Projekti kirjutades lähtusime elukestva õppe strateegiast, mis käsitleb õppimist kui eluviisi, kus õppimine baseerub kolmel väärtusel nagu vastutus, vajadused ja võimalused.
Projektil on viis väljundit:
1. Õppijate leidmine ja kooli tagasi toomine.
2. Õppimist toetavate tingimuste loomine.
3. Täiendavate õppimist toetavate lisa- ja tasanduskursuste väljatöötamine ja läbiviimine.
4. Õppimisoskuse ja -võimekuse parandamisele suunatud koolitused, individuaalne juhendamine, konsultatsioonid jm tegevused.
5. Väljaspool õppeasutust õppetöö läbiviimisega kaasnevad täiendavad tegevused.

Seminaril tutvustati algavat projekti ja õppimisvõimalusi Hiiumaal. Õpivõimaluste tutvustamiseks kutsusime osalema potentsiaalsed õppijad, nende tööandjad ja erinevate asutuste esindajad. Esindatud olid Rajaleidja keskus, töötukassa, Hiiumaa arenduskeskus, Hiiumaa noorsootöö keskus, Hiiumaa ametikool, haridusasutuste juhid, valla haridusjuht, tööandjate esindaja, mittestatsionaarse õppe lõpetanud ja praegu juba õppivad õpilased.
Seminar kujunes väga produktiivseks aruteluks, millest sündis palju häid ideid ja mõtteid järgnevaks koostööks ning projektiväljundite paremaks elluviimiseks.
Läbi projekti soovime anda paremat üldharidust mitte­statsionaarses õppes, tõsta õppekvaliteeti, suurendada õpilaste valikuid, toetada edasisi õppimisvõimalusi, tõsta õpimotivatsiooni ning luua täiskasvanud õppijatele paremad tingimused ja võimalused õpingute jätkamiseks, elukestvaks õppeks ja eriala omandamiseks. Suur tänu kõigile osalejatele! Projekti rahastab ESF.

Maris Nõmmik-Kärtner

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...