Connect with us

Uudised

Politseijuht lahkub, uus leitakse konkursiga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Mai keskel lahkub ametist Kärdla politsei­jaoskonna juht Aare Allik. Uue töötaja leidmiseks korraldab PPA avaliku konkursi.
Hiiu Lehele ütles Aare Allik, et aastad lähevad ja tahaks rohkem koos perega olla. Nii suundubki ta elama ja tööle tagasi Saaremaale, kus on ta kodu ja kus ta töötas ka enne 2014. aasta juunis Kärdla politseijaoskonna juhiks määramist.
“Peamine suund politseitöös, millesse enamuse oma tähelepanust koondasin, oli partnerlus,” ütles Allik koostööpartneritele saadetud teates. “Partnerlus, mis on lahutamatu osa Hiiumaa kogu­konnas turvalisema keskkonna arengute kavandamisel. Arengud on toimunud, arengud peavad jätkuma.”
Teisipäeval Hiiumaal käinud Lääne prefekt kolonelleitnant Kaido Kõplas ütles, et senise politseijaoskonna juhi lahkumise otsuseni jõuti ühiselt. “Arvestades erinevaid asjaolusid ja pere asukohta Saare­maal, leidsime, et ta võiks jätkata tööd Saaremaal,” ütles Kõplas, et Allik hakkab tööle Kuressaare arestikambri vanemana.
Kärdla politseijaoskonna juhi ametikoha täitmiseks korraldatakse avalik konkurss. Prefekt ütles, et palub valikukomisjonis osaleda ka kohaliku politseijaoskonna töötajail. “Mulle on ääretult oluline, mida nemad arvavad,” rõhutas prefekt. Samuti soovis ta, et komisjonis osaleks võimalusel kohaliku oma­valitsuse esindaja.
Konkursi täpset algustähtaega Kõplas veel öelda ei osanud, aga see algab lähi­nädalatel. Kuna Alliku viimane tööpäev on üsna lähedal, määratakse kuni uue töötaja leidmiseni ajutine kohusetäitja. Kuressaares on Alliku esimene tööpäev juba 14. mail.
Kõplas ütles, et Hiiumaa politseinike töökoormus on sesoonne – viis kuud maist septembrini on keerulisem aeg, kuna saarel on rahvast rohkem.
“Hiiumaa on üks turvalisemaid maakondi Eestis,” kinnitas Kõplas. “Ja Hiiumaa inimeste rahulolu politsei tööga on üks kõrgemaid Eestis. Püüame seda taset säilitada ja veel paremaks saada.”
Kõplas tõdes samas, et on Hiiumaalgi baarikaklusi ja lähisuhtevägivalda nagu ka liiklussüütegusid ja merel juhtunud intsidente. “Hiiumaa merepäästevõimekust püüame tasemel hoida,” ütles prefekt. Prefekt märkis, et Hiiumaa politseijaoskond sai mullu ka uut päästevarustust: kaks uut paati ja üle pika-pika aja ka täiesti uue politseiauto, võimeka maasturi, mille järele saab kinnitada päästepaadi. “Leian, et Hiiumaa politseijaoskonna merepäästevõimekus on heal tasemel.”
Kärdla politseijaoskonnas on 41 töötajat. Töötajate arvu kasvu ega ka kahanemist prefekti sõnul ette näha pole. “Meeskond on komplekteeritud ja mul on hea meel, et inimesed tahavad ja tulevad Hiiumaa jaoskonda tööle,” ütles prefekt. Ta lisas, et suuri probleeme töötajate leidmisega pole siin olnud. Tööle on tulnud ka nooremaid inimesi ja sel aastal pole ka suurt muret pensionile minejatega, kelle koht võiks ehk täitmata jääda.
“Politsei palgad on tegelikult konkurentsivõimelised,” kinnitas prefekt. Nii on näiteks patrullpolitseiniku­ põhipalk 1050 eurot, pluss astme­tasu. “Teeme kõik selleks, et politseinike palk järgmisel aastal veelgi tõuseks ja eesmärgiks on, et tõuseks just nende inimeste sissetulek, kes niiöelda tänavatel tööd teevad – patrull­politseinikud ja uurijad.”

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...