Connect with us

Uudised

Parimaks koostööks valiti Hiiu valla soojaühistu

Ühisnädal
Reedel Ühisnädala avafoorumil Rakveres tunnustati kuut parimat kogukondade- ja omavalitsustevahelise koostöö praktikat, neist üks oli Hiiu valla soojaühistu.
Žürii valis välja võitjad kolmes kategoorias: ühekordne koostöö, regulaarne ja vajaduspõhine koostöö, teenus ning tõstis lisaks esile kolme uuenduslikku algatust.
Ühistegevusliku innovatsiooni auhinna sai Kõrgessaare ja Lauka kaugküttepiirkonna taastamise algatus ühistulises vormis.
Hiiu vallavalitsuse eestvedamisel luuakse kaugkütte-ühistu, mis annab sooja Kõrgessaare ja Lauka asulatele, sh omavalitsuse hoonetele nagu kultuurimaja, noortekeskus, lasteaed ja tuletõrjedepoo.
“Tegemist on algatuse äramärkimisega, sest asi on väga algusjärgus,” ütles abivallavanem Jaanus Valk neljapäeval volikogu istungil. Hiiu Lehele selgitas ta, et praegu on käimas soojaühistu loomisprotsess ning konkursil hinnati just algatust ja senist protsessi, et innustada asjaga edasi minema. “Tuleb välja, et Eesti poolt vaadates tundub meie koostöö ja kaasamine väga hea,” nentis Valk.
Kokku laekus konkursile 32 koostöönäidet. Auhindu üle andnud žürii liige Artur Talvik ütles, et esile tõsteti need, kus mängus polnud eurorahad ega muud toetused, vaid kus kohalikud inimesed leidsid ise vajalikud ressursid. “Samuti pidasime oluliseks välja tuua selliseid ettevõtmisi, mis on samm edasi elementaarsest koostegemisest ja talgutööst ning regulaarsest infovahetusest ümarlaudade näol,” lisas Talvik.
Konkursi korraldaja Peeter Vihma sõnul üllatasid konkursitulemused meeldivalt, sest koostöönäiteid oli palju ja väga mitmekesiseid, alates ühekordsest heast ettevõtmisest kuni pikaajaliste ja püsivate koostöövormideni, sinna sekka ka mõned avalikud teenused.
Parimad selgusid Linnalabori, E-riigi Akadeemia ja EMSLi läbiviidud parima koostöö konkursil. Žüriisse kuulusid Rainer Nõlvak (SA Teeme Ära), Artur Talvik (riigikogu), Külli Taro (SA Eesti Koostöö Kogu), Anzori Barkalaja (Eesti Külaliikumine Kodukant) ja Aljona Galazan (EMSL).

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...