Hiiumaa ametikoolis on lähiajal oodata mitmeid huvitavaid koolitusi – õppida saab fotograafiat, stukkdekoori, mesindust ja muudki.
Pildistades pimedust ja tegelikkust
Jaanuari lõpus tuleb oma kogemusi hiidlastega jagama andekas loodusfotograaf Sven Začek, kes tegi siinse loodusega tutvust möödunud suvel ja täidab nüüd oma lubaduse Päevasaare pildistamist jätkata. Seekord on 19.–21. jaanuarini kavas ööfoto kursus, kuhu oodatud kõik fotohuvilised. Ka eelnev kogemus pole tähtis, sest üks teema läbitakse algusest lõpuni.
Sven on oma kursuse kohta kirjutanud nii: “Talv on üldiselt pime aeg, kuid tegelikult on see täis hämmastavat valgust. Valgust, mis on päevasel ajal terve päeva jooksul pildistamise mõttes ilus ning pikal öösel valgustavad nii kuud kui ka tähed lumist maastikku. Tänapäeva tehnika on avanud uued võimalused öösel pildistamiseks. Hiiumaa on ainus koht Eestis, kus on võimalik pildistada öötaevast ilma suurlinnadest tuleneva valgusreostuseta. Koolituse eesmärgiks on keskenduda talviselt valge maastiku ja öö pildistamise eripäradele. Külm ilm mõjutab kaamera akusid ja objektiive. Valge maastik tõmbab haneks automaatse särimõõdiku. Öösel pole särimõõdikust üldse abi. Õpime, kuidas nende raskustega toime tulla ja teha häid pilte ka kõige keerulisemal aastaajal, pidades meeles seda, et tihti sünnivad parimad võtted just teistsugustes tingimustes.”
Teine fotoalane kursus kestab 2.–17. märtsini ja kannab nime “Tegelikkuse fotograafia”. Sinnagi on oodatud kõik fotohuvilised, kes soovivad oma pildistamisoskusi täiendada. Juhendajateks professionaalsed fotograafid Toomas Kokovkin ja Tiit Leito.
“Ehk on nii asjatundjad kui võhikud märganud, et tänapäevane tehnika on andnud võimaluse jäädvustada elu enda ümber ning tulemusi väljapanemiseks eksponeerida igaühele, ent kogu selles piltide virvarris on meeldejäävat, lugusid jutustavat, lihtsalt ilusat või tähendusrikast napivõitu – sest oskust märgata ja nähtut nauditavaks tulemuseks vormistada polegi nii lihtne kui esmapilgul tundub. Seda teadmiste lünka püüamegi oma koolitustega täita,” selgitab Toomas Kokovkin.
Restaureerima Tartusse
Koostöös Tartu kõrgema kunstikooliga toimub Tartus veebruari kahel esimesel nädalavahetusel, 3.–5. ja 10.–12. veebruarini stukkdekoori kursus restaureerimise ja ehitamisega tegelevatele spetsialistidele.
Kõik huvilised saavad Tartusse kursusele sõita ametikooli bussiga. Stukkdekoori koolitust juhendab Tartu ülikooli ajaloomuuseumi kunstnik-restauraator Ain Ilves, kelle oskused ja kogemused on klass omaette ja muhe õpetamisstiil ei tohiks kedagi külmaks jätta. Restaureerimise ja ehitamisega kokku puutuvatele inimestele on see harukordne võimalus meistri õpetusi enda teadmistepagasisse talletada.
Töökeskkond ja mesindus
Ettevõtete juhtidele, töökeskkonna spetsialistidele pakub ametikool töökeskkonna alast koolitust, mis mõeldud kõikidele, kellel vastavad load taotlemata või hakkavad kehtivust kaotama. Kursus algab 30. jaanuaril ja kestab 2. veebruarini.
Maikuus, täpsemalt 11. mail algab PRIA toetusel teoks saav mahemesinduse kursus, mille juhendajaks mesinduskonsulent Eha Metsallik. Kursuse eesmärgiks on anda mesindusega tegelevatele inimestele edasi põhjalikud teadmised mahemesindusest ja sellega seonduvast seadusandlusest ning koolitada mesinikke tootma ja töötlema mesindussaadusi mahepõllumajanduslikult.
Lisaks loengutele on kursuse kavas ka 12tunnine praktika Hiiumaa mesilates. Kursus ja toitlustamine õppepäevadel on osalejatele tasuta.
Lisainfo Hiiumaa ametikooli kodulehel või telefonil 5649 6468 Signe Začek.
REKLAAMTEKST