Connect with us

Uudised

Algvere kandideerib Alveri preemiale

Parimale ilukirjanduslikule debüüdile antava Betti Alveri kirjanduspreemia žürii kuulutas esmaspäeval välja selle aasta nominendid. Üks viiest on hiidlane Kristel Algvere.
Ajakirjale Värske Rõhk antud intervjuus meenutab ta, et hakkas kohalikku lehte kirjutama juba põhikoolis. “Kirjutasin kunsti­näitustest ja raamatutest ning tegin intervjuusid. See oli minu jaoks nagu avanemine,” meenutab Algvere.
Žürii, koosseisus eelmise aasta laureaat Madli Lippur, Lehte Hainsalu, Ly Seppel, Tiina Sulg ja Joosep Susi vaagis tänavusi debüütteoseid, mida oli 70 ringis. Arutelude järel valiti viis nominenti: Kristel Algvere luulekogu “Merehurma­rohi”, Hanneleele Kaldmaa luulekogu “Oliver”, Triin Paja luulekogu “Nõges”, Raul Oreškini jutukogu “Kui ma vananen…” ja Vootele Ruusmaa luulekogu “Tavaline Don Quijote”.
Žürii tõi esile debütantide avarat ealist diapasooni – üsna kõrgele jõudis lõppvalikus ka 85aastase professori Rein Taagepera luuledebüüt “Sinule mõtlen ma harva ja aina”.
Samas suhtuti kriitiliselt kirjastuse Paljasjalg projekti “Eesti 100 luuleraamatut”, mis žürii hinnangul oma madala kvaliteedi ja toimetamata tekstidega pigem devalveerib luulet.
Betti Alveri kirjandusauhinda annab igal aastal välja Eesti kirjanike liidu Tartu osakond. Poetessi testamendi kohaselt pälvib selle parim hingedepäevade vahelise perioodi jooksul ilmunud debüütteos luule- või proosavallas. Preemiasumma on tänavu 2000 eurot ja pärineb Eesti kultuurkapitalilt.
Laureaadi väljakuulutamine ja auhinna üleandmine on Betti Alveri sünniaastapäeval, 23. novembril Tartu Kirjanduse Majas Vanemuise 19.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...