Connect with us

Uudised

Väike ujuja tõi võistlustelt oma esimese hõbedase medali

erakogu
Ujumisvõistlusel “Sõprade kohtumine” esines tublilt Käina kooli 1. klassi õpilane Johanna Viilukas, kes jõudis pjedestaalile.
Tallinnas 6. oktoobril peetud võistlusel osales seitse ujumisklubi Hiiu Hüljes noort ujujat. Ujumisklubi treener Triinu Schneider ütles, et võistlusele pääsesid tema noorimate õpilaste seast  parimad. Edukaim oli noorimate, seitsmeaastaste ujujate arvestuses võistelnud Johanna Viilukas, kes saavutas hõbemedali 25 meetri vabaujumises ja 25 meetri seliliujumises oli neljas.
“Johanna on oma vanuse kohta väga tubli – usun, et tema taga on ka sportlik pere­kond, aga seda, kas temast tuleb ka ujuja, on praegu vara öelda,” nentis treener.
Aastate jooksul on Schneideri õpilastest häid tulemusi saavutanud ja medaleid võitnud Roberta Mikk, Alice Mikk, Kiia Väli, Catlin Hüüdma, Jarek Elmi, Georg Rüütel, Karin Pisa, Kasper Pisa, Tanel Klee, Alex Romandi jt.
Selleks, et ka noorimad ujujad saaksid võistlus­kogemusi, algatasid viis ujumisklubi, kaks Tallinnast, üks Haapsalust, üks Pärnust ja üks Hiiumaalt, n-ö pisikeste ujumis­sarja. “Tahtsime, et ka väikestel ujujatel oleks võistlus­kogemuse saamise koht,” selgitas treener. “Laps saab seal väga hea motivatsiooni,” kinnitas Triinu Schneider.
Sari on toimunud kümmekond aastat ning koosneb kolmest osavõistlusest, millest üks peetakse Haapsalus, üks Pärnus ja üks, kevadine, Hiiumaal, Käinas.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...