Connect with us

Uudised

THS: Rand meeldis meile

Raivo Teemets
Laupäeval, 22. oktoobril peeti huviklubis Raavis Tallinna hiidlaste seltsi (THS) sügispidu. Seekordseks külaliseks oli kodusaarelt kutsutud Hiiu vallavanem Reili Rand, kes küllakutse meeleldi vastu võttis.
Koosviibimise avas seltsi juhatuse esimees Advig Kiris, kes tutvustas lühidalt meie külalist ja võrdles tabavalt Hiiu vallas toimunud vallavanema valimisi vabariigi presidendi valimistega, lisades, et aeg-ajalt on mõistlik anda võim tarkade naiste kätte.
Järgnes traditsiooniline seltsi hümni ühislaulmine. Vallavanem Reili Rand tänas küllakutse eest ning andis seejärel lühiülevaate Hiiu valla arengust ja sellega kaasnenud/kaasnevatest probleemidest. Meeldiv oli kuulda, et tänaseks on valla arved firmadele tasutud ja aasta lõpuks loodetakse juba plussi jõuda. Omajagu närvi- ja ajakulu on läinud inimestevaheliste probleemide lahendamisele ja kodurahu taastamisele.
Vallavanem ütles, et praeguseks võib ta rõõmuga tõdeda, et nende tiim on teotahteline ja koostööaldis, mis on heaks eelduseks, et positiivselt tulevikku vaadata.
Ettekandja peatus ka Hiiumaa haldusreformil kõigi praeguse nelja valla ühinemise võtmes, öeldes, et ollakse optimistid. Mõistlik on esi­algu jätta alles osavallad, mis teeks ülemineku sujuvamaks ja maandaks ka vallaelanike hirme liigjärskude muutuste ees.
Lühidalt oli juttu ka praamiliiklusest, aga see on maa­konna probleem tervikuna. Mööda ei pääsetud ka meretuulepargi rajamise plaanidest Hiiumaa looderanniku madalikele.
Tervikuna jättis Reili Ranna esinemine meile väga hea mulje. Saime tema käest kuulda palju uut ja asjalikku infot nii Hiiu valla kui ka Hiiumaa kui terviku praeguse elu-olu kohta. Ettekanne oli paljuski ettepoolevaatav, tuleviku­plaane tutvustav. Hästi soe tunne jäi sellest, et valla­vanem rõhutas oma sõnavõtus mitu korda vajadust pidada silmas Hiiumaa kui terviku ühtlast ja õiglast arendamist. Meile, pealinnahiidlastele tundub, et selleks on Hiiumaal saabunud senisest soodsaim võimalus, mida ei tohiks käest lasta!
Lõpetaks sõnumiga, et kui vabariigi president Kersti Kaljulaid peab oma potentsiaali presidendina veel tõestama, siis Reili Rand on meie meelest seda juba teinud. Soovime talle edu, meelekindlust ning jätkuvat optimismi Hiiu valla ja Hiiu saare elu edendamisel!
Järgnes nagu tavaliselt seltsi juubilaride austamine ja seekord ka seltsi üldkoosolek. Juhatuse esimees Advig Kiris andis ülevaate senitehtust. Oluline tähelepanu oli eelneva kahe aasta jooksul pööratud Hiiu saarele ja keelele pühendatud raamatute autoritega kohtumistele ja aruteludele. Koosviibinute ettepanekul jätkab THS juhatus järgneval kahel aastal praeguses koosseisus.
Seltsi uue aasta esimene kokkusaamine otsustati läbi viia laupäeval, 14. jaanuaril 2017.

Raivo Teemets
THS juhatuse liige

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...