Malmplaatidest ehitatud Tahkuna tuletorn tõi esile terasest skulptuuride mängulisuse ja skulptuurid omakorda lisasid kultuurikihte väärikas eas tuletornile.
Metallikunstnik Heigo Jelle isikunäituse “Puhas Raud” avamisel Tahkuna tuletornis imestasid nii kunstnik kui kohaletulnud publik skulptuuride ja tuletorni silmatorkavalt orgaanilise kokkusobivuse üle.
Näituse korraldaja Tõnu Laasi sõnul sai idee alguse kunstnik Valev Seinalt, kes soovitas Heigo Jelle skulptuurinäituse asukohaks Tahkuna tuletorni.
“Mõtlesin, et Tahkuna torn oleks väga hea, sest kui näitus on kuskil näitusesaalis, siis sinna peaks eraldi minema, aga tuletorni käivad inimesed nagunii vaatamas ja oleks tore seal mingit lisaväärtust pakkuda,” rääkis Sein. “Kuna Tõnu oli nõus, siis niipalju on minu osa, et ma viisin nad omavahel kokku.”
Jelle näitus pidi avatama maikuus Viljandis, aga kuna sel ajal ei saanud veel kehtivate piirangute tõttu seda avada, õnnestus uus näitus hiljaaegu valminud töödest hoopis Tahkunas üles panna.
“See torn on väga sobiv paik oma asukoha poolest siin poolsaare kivisel tipul, loodusjõudude käes seisvas tuletornis,” ütles autor, et on kunagi ammu küll tuletornis käinud, aga täpset pilti sellest silme ees tal enam polnud.
Valev Sein tõdes, et Jelle on heas mõttes klassikaline sepp, kes ümbritsevat jälgides teeb oma tähelepanekuid ja oskab need loominguliselt kunstitöödeks vormistada.
Sein juhtis tähelepanu, et lisaks skulptuuridele on Heigo Jellel palju ilusaid ja meeldejäävaid sepiseid näiteks Tallinna vanalinna uste ja kangialuste ees. “Seda tihti ei teatagi, kes nende autor on, aga näiteks ka Toompea lossi väravad on tema tehtud,” loetles Sein meistri töid, mis igapäevast elukeskkonda rikastavad.
Hiiumaa gümnaasiumi kunstiõpetaja Sulev Loopalu ütles peale näitusega tutvumist Hiiu Lehele, et tegemist on tipptasemel kunstiga, mis on meile siia toodud: “Väga hea näitus ja soovitan kõigile.”