Jälgi meid

UUDISED

Marta Maripuu võitis Eesti meistri tiitli N14 vanuseklassis

ANU SAUE
12. ja 13. septembril peeti Kõrvemaal Eesti meistrivõistlused orienteerumises – hiidlased tõid raskelt maastikult kuus medalit, suur­üllatajaks vaid 11aastane Marta Maripuu, kes tuli Eesti meistriks N14 vanuseklassis, kirjutab võistlev orienteerumis­treener Anu Saue.
Laupäeval oli kavas kõikide vanuseklasside orienteerumisjooks lühirajal ning pühapäeval täiskasvanute (NM21) teatevõistlus. Lühirada tähendab, et rajad on planeeritud nii, et võitjad läbiksid raja 15–35 minutiga ehk noorimad 15 minutiga ja kõige tugevamad kuni 35 minutiga.
Võistlus oli seekord hiidlastele harjumatult lähedal – Kesk-Eestis, Vetlas, aga maastik tõeliselt raske. Tugevasti liigestatud keeruka reljeefiga Taganurga mõhnastik asub Kõrvemaa looduskaitsealal, kus jooksmise ja arusaamise kaardist tegid raskeks tihe võsa ja mahalangenud puud. Raja­meistri info kohaselt oli maastiku kõrguste vahe 32 meetrit, läbitavus valdavalt halb kuni väga halb, teede ja sihtide võrk puudus. Ala läbib vaid paar metsateed ja kaks laia kõrgepingeliinikoridori. Raja läbimiseks pidi oskama liikuda täpselt kompassi järgi. Rajameistri info oli täiesti tõene.
Hiiumaa spordikooli tüdrukud olid just võistluseelsel nädalal Kaibaldi liivikul harjutanud kompassiga asimuudi järgi liikumist, mida oli ka sellel maastikul vaja pidevalt kasutada.
Võistlus venis pikaks. Esimesed hiidlased startisid veidi peale kella kahte ja viimased alles kell pool neli.
Esimene hõbemedal hiidlastele oli selgunud juba enne kella kolme, kui metsast tuli välja Kustu Künnapas, kes 3,2 km pikkuse ja 18 kontrollpunktiga raja oli läbinud 32 minutiga. Pool tundi 3 kilomeetri kohta oli juunioride klassi noormeeste kohta ikka väga pikk aeg. Tegi see ju kilomeetri läbimise keskmiseks ajaks 10 minutit, aga tavaliselt jooksevad need noormehed 5–6 minutit kilomeetrile.
Järgmine tugev tulemus oli Herta Keskülal, kes oli N14 klassis esikohal terve tunni, kuni metsast jõudsid välja viimastena startinud orienteerujad. Meie oma Hiiumaa orienteerumis­klubi võistleja, alles 11aastane Marta Maripuu, võitis Hertat kahe ja poole minutiga, võites ühtlasi oma esimese individuaalse Eesti meistri medali. Lõpuprotokollis oli Herta kolmas. Tublid olid ka teised Hiiumaa selle vanuse tüdrukud: Kätlin Mast oli kaheksas ja Helisa Tartu kaheteistkümnes. Kokku võistles selles vanuseklassis 32 tüdrukut.
N18 klassis oli Eliise Kesküla teine ja sai hõbe­medali, Siiri Talts oli viies.
Medaleid võitsid ka HOKi täiskasvanud: Taivo Timmusk M35 klassis hõbemedali ja Anu Saue N70 klassis samuti hõbemedali.
Järgmisel päeval jooksid Siiri Talts, Herta Kesküla ja Eliise Kesküla naiste põhi­klassis teateorienteerumist, kus rajad olid palju pikemad kui eelmisel päeval. Meie noorteklassi tüdrukud saavutasid 11 võistkonna konkurentsis tubli kuuenda koha.

Veel lugemist:

UUDISED

Orienteerujad alustasid selle aasta orienteerumisneljapäevakutega 5. mail Paladel lasteaia juures. Enne lõunat selgitati seal Hiiumaa koolinoorte meistrid. Rajameister Anu Saue tegi 1.–3. klassi õpilastele...

UUDISED

Orienteerujate kevad­hooaeg on käima läinud. Nädala­vahetusel 30. aprillist 1. maini peeti Otepää ja Elva vahel Päidlapalu metsades rahvusvaheline võistlus Ilves GP. Tegemist on neljaetapilise...

UUDISED

61. Jüriöö orienteerumise teatejooksu võitis OK Peko I võistkond, kes ränd­auhinna, Kalevipoja kuju, võttis üle viiendaks jäänud OK Võru võistkonnalt. Koduseinte toel võistelnud HOKi...

UUDISED

Aasta parimate sportlaste nominatsioonid annavad hea ülevaate sellest, millised spordialad saarel olid tänavu tõusulainel. Kõige rohkem, kümnes kategoorias on esindatud orienteerumissport, purjetamist on nimetatud...