Connect with us

Uudised

Loopalu: Olulised nüansid langesid kokku

erakogu
Tõnu Tunnel
Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia pälvinud tiimi kuulub Hiiumaalt sirgunud sisearhitekt Kärt Loopalu.
Huvitava nimetusega tegevus- ja protsessipreemia pälvis Balti jaama turg, mille autoriteks KOKO arhitektid Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Kristo Rämson, sisearhitekt Kärt Loopalu ja maastiku­arhitekt Eleriin Tekko, ehitajaks oli Mapri Ehitus.
Tellija roll tähtis
18 aastat sisearhitektina töötanud Kärt Loopalu leidis, et Balti jaama turu puhul langesid olulised nüansid õnneliku juhuse tahtel kokku – KOKO arhitektide suure­pärane meeskonnatöö ja tellija Astri Grupi pühendumus. “Tellija roll ongi tegelikult õnnestumise aluseks, sest ruum hakkab elama ju pärast seda, kui projekteerija ja ehitaja töö on tehtud,” selgitas Loopalu.
“Alati oli oht, et pingutame üle ning muudame turu liiga uueks ja steriilseks, nii et inimesed ei võta seda omaks. Õnneks nii ei läinud. Jätsime kauplejatele ja külastajatele ka küllalt mänguruumi kujundada pind oma äranägemise järgi,” rääkis Loopalu.
Samas tõdes ta, et õigupoolest ei saa turg kunagi valmis. Nii arutataksegi vähemalt korra kuus turujuhtidega edasisi plaane, et keskkond toimiks nii linnaruumina kui ka kaubanduslikult.
Isa erialavalik mängis rolli
Kärt Loopalu ütles, et keskkooli lõpetamise järel eriala valides mängis oma rolli kunstnikust ja kunstiõpetajast isa Sulev Loopalu: “See, et isa on lõpetanud ERKI disainiteaduskonna, on kindlasti minu valikuid mõjutanud.”
Nüüdseks 18 aastat sise­arhitektina töötanud ning Eesti Kunstiakadeemias kaubanduspindade projekteerimist õpetanud Loopalu alustas tööd Olavi Nõmmiku arhitektuuribüroos. Selle perioodi meeldejäävaim projekt on Eesti saatkonna sise­kujundus Berliinis.
2007. aastal asutas ta koos Krista Thomsoniga sise­arhitektuuribüroo Superellips. Ettevõtte üheks suuremaks kliendiks on rahvus­vahelisi rahaülekande­teenuseid pakkuv ettevõte Transferwise. Ettevõttele kujundas tiim Loopalu-Thomson kontori Tallinnas ning planeerisid kontoripinnad Ukrainas Tšerkassõs, Ungaris Budapestis ja USAs Tampas.
Pealinnas aga saab nende käekirja näha näiteks Tallinna Kaubamaja iluosakonnas, Hiiumaal ööklubis Carriba ja Kassari puhkekeskuses.
Kärt Loopalu ütles, et Hiiumaaga ongi tal väga lähedased suhted. “Kodu on Hiiumaal ja paljud head sõbrad-­tuttavad on Hiiumaalt pärit ning tööalaselt kohtun Hiiumaa inimestega väga tihti ka Tallinnas,” rääkis Kärt Loopalu, kes osaleb aktiivselt ka Hiiumaa tennise­klubi tegemistes.

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...