Connect with us

Uudised

Loopalu: Olulised nüansid langesid kokku

erakogu
Tõnu Tunnel
Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia pälvinud tiimi kuulub Hiiumaalt sirgunud sisearhitekt Kärt Loopalu.
Huvitava nimetusega tegevus- ja protsessipreemia pälvis Balti jaama turg, mille autoriteks KOKO arhitektid Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Maia Grimitliht, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Kristo Rämson, sisearhitekt Kärt Loopalu ja maastiku­arhitekt Eleriin Tekko, ehitajaks oli Mapri Ehitus.
Tellija roll tähtis
18 aastat sisearhitektina töötanud Kärt Loopalu leidis, et Balti jaama turu puhul langesid olulised nüansid õnneliku juhuse tahtel kokku – KOKO arhitektide suure­pärane meeskonnatöö ja tellija Astri Grupi pühendumus. “Tellija roll ongi tegelikult õnnestumise aluseks, sest ruum hakkab elama ju pärast seda, kui projekteerija ja ehitaja töö on tehtud,” selgitas Loopalu.
“Alati oli oht, et pingutame üle ning muudame turu liiga uueks ja steriilseks, nii et inimesed ei võta seda omaks. Õnneks nii ei läinud. Jätsime kauplejatele ja külastajatele ka küllalt mänguruumi kujundada pind oma äranägemise järgi,” rääkis Loopalu.
Samas tõdes ta, et õigupoolest ei saa turg kunagi valmis. Nii arutataksegi vähemalt korra kuus turujuhtidega edasisi plaane, et keskkond toimiks nii linnaruumina kui ka kaubanduslikult.
Isa erialavalik mängis rolli
Kärt Loopalu ütles, et keskkooli lõpetamise järel eriala valides mängis oma rolli kunstnikust ja kunstiõpetajast isa Sulev Loopalu: “See, et isa on lõpetanud ERKI disainiteaduskonna, on kindlasti minu valikuid mõjutanud.”
Nüüdseks 18 aastat sise­arhitektina töötanud ning Eesti Kunstiakadeemias kaubanduspindade projekteerimist õpetanud Loopalu alustas tööd Olavi Nõmmiku arhitektuuribüroos. Selle perioodi meeldejäävaim projekt on Eesti saatkonna sise­kujundus Berliinis.
2007. aastal asutas ta koos Krista Thomsoniga sise­arhitektuuribüroo Superellips. Ettevõtte üheks suuremaks kliendiks on rahvus­vahelisi rahaülekande­teenuseid pakkuv ettevõte Transferwise. Ettevõttele kujundas tiim Loopalu-Thomson kontori Tallinnas ning planeerisid kontoripinnad Ukrainas Tšerkassõs, Ungaris Budapestis ja USAs Tampas.
Pealinnas aga saab nende käekirja näha näiteks Tallinna Kaubamaja iluosakonnas, Hiiumaal ööklubis Carriba ja Kassari puhkekeskuses.
Kärt Loopalu ütles, et Hiiumaaga ongi tal väga lähedased suhted. “Kodu on Hiiumaal ja paljud head sõbrad-­tuttavad on Hiiumaalt pärit ning tööalaselt kohtun Hiiumaa inimestega väga tihti ka Tallinnas,” rääkis Kärt Loopalu, kes osaleb aktiivselt ka Hiiumaa tennise­klubi tegemistes.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...