Connect with us

Uudised

Liivak-Vanaselja pääsesid autospordi liidu galal pildile

erakogu
Autospordi liidu galal sai peatähelepanu muidugi saarlane Ott Tänak ja tema kaardilugeja Martin Järveoja, aga pjedestaalile oli asja ka hiidlastel.
Laupäeval toimus Saku Suurhallis pidulik gala “Eesti Autospordi Tähed 2018”, kus päevakangelased olid autoralli MMil tänavu kolmanda koha saanud ning Toyota Gazoo Racing meeskonna MMvõiduni aidanud Ott Tänak ja Martin Järveoja. Tänak-Järveoja said tunnustuse kahes kategoorias: “Parim rahvusvaheline tulemus rallil” ja aasta parima rallimeeskonna tiitel.
Hiidlased Madis Vanaselja ja Jarmo Liivak tulid Eesti meistrivõistlustel võitjaks V7 kategoorias ning võitsid Eedo Raide rändkarika.
Liivak ütles, et see ränd­karikas oli meistritiitlile väga oluline täiendus. “Selle karika on võitnud ka väga suured nimed Eesti autorallis, nagu näiteks Ott Tänak ja Rainer Aus, kes kunagi oma karjääri tagaveoliste autodega alustanud. Kuna see karikas antakse kiireimale tagaveolisele autole, siis on eriti uhke tunne.” Lisaks sai tiim Vanaselja–Liivak Andriga rahvarallil 4wd klassis teise koha.
Ligi 1000 inimese osalusel autasustati ja tunnustati kõigi autospordi distsipliinide tänavuse aasta Eesti meistri- ja karikavõistluste esikolmikuid, tänati toetajaid ja õnnitleti juubilare. Lisaks medalivõitjatele kuulutati välja ka 2018. aasta parimad autosportlased.
Gala avas kõnega Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen, kes alustuseks palus kõigil aplodeerida ja tunnustada Eesti autospordi elavat legendi ja tänavu oma 90. sünnipäeva tähistanud Uno Aavat, kes ka ise galal kohal viibis. Seejärel kiitis Vatanen kõiki Eesti autosportlasi, kes 2018. aastal nii kodus kui maailmas tegusid teinud. Vatanen tõstis teiste seast esile autoralli MM-sarjas väga hea hooaja teinud Ott Tänakut ja Martin Järveoja, kardi Euroopa meistrivõistlustel OK Junior klassi kulla võitnud Paul Aronit ning Euroopa F3 meistrivõistluste neljandat meest Jüri Vipsi.
Eesti autosportlasi tunnustas oma kõnes ka peaminister Jüri Ratas, kes kiitis autospordirahvast 2018. hooaja heade tulemuste eest ning soovis edu peagi algavaks uueks hooajaks.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...