Connect with us

Uudised

Reisijad nägid Kärdla lennul mootorist leeke välja löömas

Praegu teenust osutav Diamond Sky osaleb ka uuel hankel.
Tallinna lennujaamast õhku tõusnud Kärdla lend tegi juba linna kohal tagasipöörde ning maandus taas lennujaamas. Reisijad toimetati sihtkohta bussiga ning ära jäi ka laupäevane lend.

Tallinast 17.00 väljunud lennukiga oli juba õhkutõus ühe pardalviibija sõnul vaevaline.

“Eespool istujad nägid, et parema mootori propeller ei käivitunud kohe ja ei töötanud stabiilselt,” rääkis reisija, kes ise istus mootoriga kohakuti ning nägi lennukiaknast, kuidas mootorist paaril korral leek välja lõi.

“See oli päris hirmutav,” tunnistas ta. Tol hetkel meeskonna poolt rikke kohta veel infot ei antud, kuid väga kõrgele lennuk ei tõusnud.

“Ukerdas õhus ja siis anti teada, et pöördume rikke tõttu tagasi,” rääkis reisja napilt 10 minutit kestnud reisi kohta.

Paanikat lennukis pealtnägija sõnul ei valitsenud, kuid inimesed olid hirmul olnud küll. “Paljulennanud inimesena ei mäleta sellist kogemust, oli hirm, kas ikka saame lennujaama tagasi ja turvaliselt maandutud,” rääkis Hiiumaale lennata tahtnud inimene.

Maandumisele järgnev teenindus oli olnud päris hea, info liikus kiirelt. Umbes poole tunniga oli olnud selge, et lennuk ei lenda ning reisijatele anti võimalus Hiiumaale jõuda bussiga. Sama pakkumine tehti Kärdlas lendu oodanud inimestele. Tallinna poolt tulnud jõudsid 20.30 praamile, Kärdlast liikunud aga 19.00 Heltermaalt väljunud laevale.

Lennuk ei saanud korda ka laupäeva hommikuks ning Tallinn-Kärdla lend jäeti ära. Lennufirma Diamond Sky juht Madis Vanaselja ütles Hiiu Lehele, et laupäeval oli tegemist veel mootori diagnostikaga ning lendu oleks võinud paar-kolm tundi edasi lükata, kuid kindlam oli ära jätta.

Reedel toimunu kohta märkis ta, et lennukil tekkis tõesti õhus lühiajaline probleem, kuid maandumisel oli kõik korras ja tavapärane. Vaatamata sellele vahetatu mootoris mõningad osad välja. Laupäeva õhtul tehakse proovilennud ning pühapäeval toimub reis juba tavapäraselt.

Tallinna ja Kärdla vahet lennutab firma Diamond Sky. Lennukiks on 33-kohaline Saab 340.

 

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...