Connect with us

Uudised

Kagadze jätkab volikogu juhina

Neljapäevase Hiiu vallavolikogu istungi algul teatas IRLi fraktsiooni liige Tiit Harjak, et allakirjutanud võtavad tagasi umbusaldusavalduse volikogu esinaisele Margit Kagadzele.
Harjak selgitas lehele, et umbusaldusavaldus oli seotud loodetava uue koalitsiooni moodustamisega, kuid see ei õnnestunud. Volikogu esimehe kohta soovis volikogusse naasnud Tarmo Kriis (KE) ja vastutasuks lubas ta anda oma hääle Georg Linkovi ametisse tagasisaamise toetuseks: “Kuid üks mees hääletas teisiti kui lubas ja selle mehe nimi oli Kriis.”
“See umbusaldus ei lähtunud Margiti tööst, vaid oli puhtalt poliitmäng,” andis toimunule hinnangu abivallavanem Jaanus Valk.
Kagadzet umbusaldasid esmaspäevasel erakorralisel istungil IRLi liikmed Annely Veevo, Georg Linkov, Tiit Harjak, Toivo Saue, Meelis Pielberg ja Hüllo-Kristjan Simson. Lisaks Ivo Eesmaa (SDE) ja valimisliidust Üks Hiiumaa (VL1H) lahkunud Aivi Telvik.
Neljapäeval esitas Tarmo Kriis volikogust tagasiastumise avalduse. Volikogu liige Artur Valk (RE) vahendas Kriisi sõnumit, et ta otsustas volikogust lahkuda, kuna näeb, et tal pole kogukonna toetust.
Kriisi asemele määras valimiskomisjon volikogusse tema asendusliikme Jüri Ojasoo (RE).
Küsimusele, mis seoses selle vahetusega võib muutuda, ei osanud Harjak reedel vastata: “See on nii uus informatsioon, et me ei ole seda fraktsioonis ega kuskil veel arutada jõudnud.”
Samas ütles Harjak, et mõneks ajaks võib volikogus loota kodurahu.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...