Jälgi meid

ARVAMUS

MINEMA AETUD | Kel jõud, sel õigus

Aastakümneid kalurite vahel kehtinud kirjutamata kokkulepped püügikohtade osas ei maksa mõne jaoks enam midagi. Jõud maksab.

31. mai hilisõhtul hämardub. Sätin vastu ööd merele minema, sest keskööl kaob lahesopi lõpus kalapüügi piirang ja tuleb oma mõrrakohale püünised sisse panna, sest muidu mul sügisel seda püügikohta enam ei ole. Mis siis, et kümme aastat olen isa jälgedes samas paigas kala püüdnud. Mõrrakohad on teiste kaluritega olnud juba isal aastakümneid kokku lepitud ja need lepped on kenasti pidanud.

Mõrdade vahekaugused on sellised, et rohkem sinna lahe­sopi otsa neid panema ei mahu. Seni pole see kellegi jaoks olnud probleem. Jah, ametlikult ei ole kinnitatud mõrrakohti olemas, aga kui palju kalureid tahab samas lahes püüda, tuleb kokku leppida. Seni on alati nii hakkama saadud ja kõik on saanud oma püügid tehtud.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!