Jälgi meid

UUDISED

Varemetest on sündimas Puski kirik

Puski kirik oli muinsuskaitsel arvel varemetena, sel aastal saab sellest suure tõenäosusega taas kirik.
Agu Kohari veab eest Puskis tegutsevat haridusseltsi EDU, mis on võtnud oma südameasjaks teha nii, et juba selle aasta augustis saaks Puski päeva esmakordselt üle aastakümnete tähistada kontserdiga kiriku sees.

Kui kaugel te olete Puski kiriku taastamisega?
Puski Kristuse Sündimise kirikuga hakkas Haridusselts EDU tegelema 2016. aastal. Tänaseks on EDU jõudnud nii kaugele, et kirikul on katus peal, tornil telling ümber ning karniisid parandatud. Kogu torni lõpetamise projekt on lepingu järgi
166 000 eurot. Projekti on toetanud nii organisatsioonid kui eraisikud, nende seas Muinsus­kaitseamet. Aga ka Eesti Apostlik-­Õigeusu Kirik on lubanud oma metsa müügist raha. Eraannetusi on tänaseks kogunenud nelikümmend tuhat, millest osa on juba kasutusel. Väga mitu annetajat on teinud püsikorralduse, mis on väga tore. Praegu on puudu viiskümmend tuhat eurot, millest poole on haridusselts küsinud Kõrgessaare programmist. Teise poole summast loodame kokku saada annetuste toel. Usume, et kui selle raha saame, siis 1. septembriks on katuse projekt koos kullatud risti ja kupliga valmis.
2021. aasta lõpul toetas koostöökogu Puski kiriku põranda ja akende restaureerimist pea saja tuhande euroga ning mai lõpuks saabki kirik põranda alla. Aknad on viidud restaureerimisele, töö käib Tallinnas töökojas. Omaosalus on juba avansina ära makstud – selle andis meile vald. Aknad ja uste restaureerimine peab olema valmis septembriks. Kui kõik läheb, nagu me eeldame, siis 13. augustil, traditsioonilisel Puski päeval peaks esmakordselt üle aasta­kümnete toimuma kontsert kiriku sees.

Veel lugemist:

KUIDAS MA SIIA SATTUSIN?

Kakskümmend aastat tagasi istus värskelt Maaülikooli lõpetanud keskkonnakaitsja Tuuli Tammla Tartus raamatukogus ja lappas maakonnalehti, lootuses tööd leida. „Nii võib rääkida maakonnalehtede tähtsusest,“ naerab...

HOBI

Järgmisel aastal 60. juubelit tähistava Folkboot-tüüpi jahiga on seilanud nii olümpiamedalist kui ka Hiiumaa noored purjetajad, kes eelmisel nädalal läbisid Muhu Väina regati.

HOBI

Esimest korda Muhu Väina regatil võistelnud noorte hiidlaste meeskond folkboodil Tšaika sõitis regati lõpuni ja täitis sellega kuhjaga endale võetud eesmärgi.

UUDISED

Kui paari nädala eest hakkas Hiiumaa sotsiaalmeedias levima üleskutseid kirsse korjama tulla, siis küsiti isekorjatud kilo eest 4 eurot. Mõni aeg hiljem pakkusid kirsiaednikud...