Jälgi meid
Tüür bänner

UUDISED

Vabatahtliku esimene patsient – siil Alpaco

Kadri Latik
Kaks kuud on Hiiumaal tegutsenud neli metsloomaühingu vabatahtlikku, kellele saab teatada vigastatud või hättasattunud metsloomast.
Vabatahtlikud elavad Kõpus, Luidjal, Kärdlas ja Vaemlas, aga nende tegevuspaigaks on kogu saar. “Iga vabatahtlik on oma kodus, aga sõidame ka ise kohale, kuhu vaja,” selgitas Kadri Latik, kes on üks neljast.
Eesti metsloomaühingu kodulehelt metsloom.ee saab lugeda südantliigutavaid lugusid päästetud ja terveks ravitud loomadest. Latiku esimene hoolealune oli jala­luumurruga siil, kes sai nimeks Alpaco.
“Helistati metsloomaühingule ja nemad suunasid siilikese minu juurde,” selgitas ta. Kuna siil tuikus ja oli ilmselt autolt löögi saanud, saatis Latik ta mandrile, kus loomale tehti operatsioon. Selgus, et Alpacol oli tagumise sääreluu murd. Praegu taastub loomake mandril, aga on lootust, et ta tuuakse tagasi Hiiumaale.
Nagu Alpacogi, saavad endale nime kõik loomad, kes ravi vajavad, sest muidu ei suudaks vabatahtlikud vestluses aru saada, millisest loomast jutt, selgitas Kadri.
Maost teata 1313
Mullu suvel kirjutasime Hiiu Lehes, et Hiiumaalgi võiks olla maoteisaldaja. Uurisime nüüd, kas meie vaba­tahtlikele võib teada anda ka maost koduhoovis ning kas nad aitavad ta õuelt minema toimetada.
“Kui madu on viga saanud, siis võib julgelt meile helistada,” selgitas Kadri Latik.
Terve looma, ka mao puhul, tuleb aga siiski helistada keskkonnainspektsiooni telefonile 1313, kust siis vabatahtlikud saavad kinnituse, et nad tohivad looma mujale teisaldada.
Kui aga leiad vigastatud metslooma või kahtlustad, et metsloomal on midagi viga, siis tuleb helistada numbril 5632 2200. Töö­päevadel saab helistada kella 8–20ni ja nädala­vahetustel kella 9–20ni. Riigipühadel on info­telefon suletud. Väljaspool infotelefoni tööaega saab metsloomaühinguga ühendust võtta FB vahendusel või meiliaadressil info@metsloom.ee
Kadri Latik selgitas, et õhtuti ja nädalavahetustel on avatud vaid mõned üksikud loomakliinikud ning neis teenindatakse vaid erakorralisi juhtumeid.
Eesti Metsloomaühing toimib metsloomi aitavate inimeste võrgustiku katusorganisatsioonina, korraldab infovahetust, esindab ühishuvi, sõlmib lepinguid ja koordineerib koostööd teiste organisatsioonide ning ameti­asutustega.
Tegemist on Eesti suurima ja tuntuima metsloomi abistava organisatsiooniga, mille poole pöördub igal aastal tuhandeid abivajajaid.

Veel lugemist:

UUDISED

Loodus toimetab omasoodu ja seal kehtivad oma reeglid – nende loomulik toimimine ei vaja inimese sekkumist. Sekkumine võib teha loomale hoopis karuteene ja tuua...

UUDISED

Esmaspäeval, 23. aprillil kella kümne ajal õhtul sõitis auto Prählamäe külas metslooma tõttu teelt välja. Päästjad aitasid sõiduki ratastele ja teele tagasi saada. Juht...

UUDISED

Septembris kulmineerub põtrade ja punahirvede jooksuaeg, mis tähendab nende suuremat aktiivsust. Lisaks sellele ajavad metsloomi enam liikuma ka marjakorjajad ja seenelised. Sellest tulenevalt on...