Connect with us

Uudised

Uudis ühistu liikmete koosolekult

Erakogu
Coop  Käina kaubanduskeskuse ehitus on läinud plaanipäraselt ehk väga-väga kiiresti ja kaupluse avamiseks planeeritud kuupäev, 17. juuni on jätkuvalt realistlik. Keskuse juhatajaks kandideeris 18 inimest ja valituks osutus rahvusvahelise kogemusega Tauno Sööl (40).

Mais peeti Hiiumaa tarbijate ühistu liikmete koosolekud kuues piirkonnas, kus juhataja Kaja Antons andis ülevaate mullu tehtust ja rääkis tulevikuplaanidest. “Nüüd juba julgeme vähemalt vabas õhus kokku tulla,” märkis Antons Kärdla koosolekul, et seni oli koosolekuid koroonaviiruse leviku tõttu edasi lükatud.

Nagu teada, oli eelmine Käina uue kaubanduskeskuse ehituse ettevalmistav ja praegune ehitusaasta. “Viirusega pole pihta saanud, aga talv tuli korralik ja ehitusel on praegu väga-väga kiire,” rääkis juhataja. Ehitajaga, OÜ Nordecon Betoon, 11. detsembril 2020 sõlmitud lepingu järgi antakse kauplusehoone üle 17. juunil.

Hea uudis on, et uue kaubanduskeskuse juhataja konkursile laekus koguni 18 avaldust ja valituks osutus Emmastest pärit Tauno Sööl, kel kaubandusvaldkonnas rahvusvaheline kogemus.

Valmivas keskuses on 2385 ruutmeetrit kaubanduslikku pinda. Lisaks COOP Konsum/Ehituskeskusele tuleb keskusesse Valve Raide apteek, ilusalong, kus hakkavad tööle juuksur Edith Niit, küünetehnik Viiri Martin ja kosmeetik Jaanika Kaev. Lisaks avab Kersti Tammerand keskuses jahindus- ja kalanduspoe ning Hebe-Kai Kann lillepoe, sisustuspoe ja kohviku.

Majandustulemustest

Aasta lõpu seisuga oli ühistul 1070 liiget, sh mullu lisandunud 37 liiget. “Koroona-aasta näitas, et kodulähedane pood on saanud inimestele väga vajalikuks,” nentis Antons.

Kontsernis, st HTÜs ja OÜs Hiiumaa Köök ja Pagar töötab kokku 138 inimest. “Oma töötajaid hoiame ja motiveerime, meil on tööriietus, maksame preemiat tööjuubelite puhul, lisaks jõulupakk ja jõulupreemia,” rääkis juhataja. “Mullu jäid kahjuks ära paljud ühisüritused nagu Coop-uvemängud, töötajate pidu ja ettevõtete külastused ning koolitused kolisid internetti. Oli vaja võtta kasutusele täiendavad meetmed töötajate ja klientide kaitseks viiruse eest. Tänulikud oleme Hiiumaa perearstidele, et avanesid võimalused meie töötajate vaktsineerimiseks.” Ühistu nõukogu ettepanekul maksti nn eesliinitöötajatele täiendavat preemiat kokku 10 000 eurot.

Koroona mõju 

Mullu kevadel ettevõtte käibed langesid, märkis juhataja, näiteks aprillis ja mais kaotas ühistu 4 protsenti, tootmine lausa 23 protsenti käibest, kuid sügisese COVID-19 laine ajal pole käibenumbrid kahanenud. “See-eest olid suvised käibenumbrid meeletult head, poodide päeva-, nädala- ja kuukäibed olid rekordilised,” lisas Antons. Nii kasvas suvekuudel nii ühistu kui ka OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar käive 13 protsenti, sh Tormi Konsumi käibekasv oli koguni 22 protsenti. “See oli töötajatele väsitav, aga teistmoodi, see oli väsimus tööst, mis oli parem tunne kui väsimus viirusekartusest,” tõdes Antons.

Ühistul kokku oli mullu kliente kokku üle 1,1 miljoni ja kaubakäive 15,5 miljonit eurot ehk aasta varasemaga (2019) võrreldes 10 protsenti enam.

HTÜ arendused

Mullu valmis ühistul kolm päikeseparki: Tormi poe katusel, Hiiu Konsumi katusel ja tütarettevõtte Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ katusel, mis töötavad 2020. aasta teisest poolest. Valmis sai Hiiu Konsumi parkla, panditaara automaat poe küljel ja parkla maja taga. Suuremõisa poele pandi uus katus ja remonditi kontoriruumi. Selle aasta esimeses kvartalis uuendati Nurste poe ja Hiiumaa Kaubamaja kontori- ja laoruume. “Suurepärane koostööprojekt oli koos Kõrgessaare osavalla ja ASiga Jetoil Kõrgessaarde tankla rajamine,” lisas Antons. Tankla kuulub Hiiumaa Tarbijate ühistule.

Kõrge tunnustuse sai Tormi Konsum, mis kuulutati Eesti saja samalaadse kaupluse seas mullu kõige edukamaks. Kõrgessaare kauplus oli väiksemate maapoodide arvestuses selle aasta esimeses kvartalis teisel kohal.

Kokku on ühistul seitse kauplust, 2020 valmis lisaks kaheksas ehk Coop Hiiumaa e-pood, kus müügil 4000 toodet ja kaupa toimetatakse koju kolm korda nädalas üle Hiiumaa.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu