Connect with us

Uudised

Käina poe ehitus võiks alata detsembris

Coop
EHITUSJOONISED DAGOPEN AB
HIIUMAA MUUSEUMI KOGU
Eelmisel nädalal sai valmis kaubanduskeskuse eelprojekt, eeltöid loodab ühistu alustada oktoobris, kui kõik läheb ladusalt, algab ehitus veel detsembris.
Käina uus kauplus, mille vajadusest on räägitud 2017. aastast ja mille müügi­pind senisest kaks korda suurem, võiks valmida juba järgmisel aastal.
“Aastatepikkusest uuele Käina kaubanduskeskusele asukoha otsimisest oleme nüüdseks jõudnud Spordi tänaval kehtiva detail­planeeringu ja arhitektuurse eelprojektini ning juba oktoobris soovime alustada ehituseelsete töödega,” kinnitas Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antons.
Kas ehitus algab veel sel aastal, oleneb sellest, kuidas laabub ühistu koostöö Dagopeni, Hiiumaa valla, Käina osavalla ja maanteeametiga. “Eks seegi selgub lähiajal,” lisas Antons.
Soodsate ilmaolude puhul alustatakse Käina kaubandus­keskuse ehitustöödega detsembris ja poole aastaga peaks hoone valmis olema. Kui kõik läheb nii nagu plaanitud, avatakse see järgmise suve hakul.
Eelprojekt valmis arhitektuuribüroos DAGOpen, kinnistu detailplaneeringu koostas Teet Elstein, ehitus­projekti autorid on Keiu Tulev ja Jaan Kuusemets.
DAGOpeni arhitektide käekiri on näha ka Kärdlas Heltermaa maanteel asuva Coopi kontorihoonel. Ellu­viimist ootab veel mitu nende tööd, mis konkursse võitnud: Hiiumaa muuseumi hoidla, uus Tallinna Kaubamaja jt.
Kolm korda suurem
Kui praeguse, 1977. aastal avatud poemaja ehitus­alune pind on u 800 ruutmeetrit, siis uue keskuse ehitusalune pind on 2500 ruutmeetrit. Kaubandus­pinda on keskuses 1100 ruutmeetrit ja hoones on planeeritud avada Coop Konsum / Ehituskeskus. Rendipindasid on ligi 300 ruutmeetrit ja läbirääkimisi on seni peetud apteegi-, ilusalongi-, matkatarvete kaupluse- ja lillepoe pindade rentimiseks.
Hoone päikesepoolsesse külge on ette nähtud avar ruum aastaringsele kohvikule, mis suvel saab lisapinnana kasutada majaesist väliterrassi ja avarat katust. Antons ütles, et kui mõni ette­võte otsib laienemis­võimalusi või uusi välja­kutseid, siis kohvikuks mõeldud ruumide puhul on veel võimalik oma huvi üles näidata. Selleks tuleb Coopi meiliaadressil info@hiiumaa.coop.ee ühendust võtta.
Keskuse juurde tulevad ka Omniva, DBD ja Itella Smartpost pakiautomaadid, samuti luuakse valmisolek Coop toidukappide paigaldamiseks.
Käina kaubanduskeskus kerkib elamuskeskuse Tuule­torn kõrvale, olemasoleva kardiraja asukohale. Ühistu omandab enam kui 9000ruutmeetrise kinnistu vallalt 400 000 euro eest. Selle summa eest rajatakse kauba­keskuse ja Padarimäe vahelisele alale uus kardirada.
Arendustööde käigus rajatakse kogu planeeringuala teenindavad tehnovõrgud, mahasõidud ja tänava­lõigud.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Teema

Hiiumaa muuseumi kauaoodatud pärandihoidla projekt pandi riiklikus rahapuuduses pausile ning muuseumi vara peab edaspidigi hoiul olema nõuetele mittevastavates tingimustes.  Hiiumaa muuseumi uue varahoidla vajadus...