Jälgi meid

Uudised

UITAJA | Hiiumaad mere poolt vaadates

Minul on see hästi meeles, kui ma esimest korda Hiiumaad nägin – see oli üks suvine nädalavahetus rohkem kui kümme aastat tagasi ning vaatasin Hiiumaad Saarnaki laiult, kuhu ma olin läinud kajakiga. Millegitõttu oli elu läinud nii, et Hiiumaale ei olnud ma elu sees sattunud ja ka seekord jäi käimata, sest nädalavahetus oli lõppemas ja pidime Puise ninale tagasi aerutama.

Järgmisel korral nägin Hiiumaad juba praami pardal olles nagu enamus meist seda näinud on ning taaskord oli tegemist merelise plaaniga nimelt Ristna ja Kalana kandis pisut laineid imetleda, kuid jah, jälle mere poolt ja kajakiga.

 Oli oktoobrilõpu torm ja lained olid vägevad ning lainemüha mattis öösiti telgis kuulatades ka metsakohina. Maha sadas ka esimene hõre lumi ja Kõpu pool nägime ainult ühte inimest ning Kärdlas Gahwa kohvikus istus Tõnu Otsason, kes ei pidanud paljuks meiega vestlema tulla. Sellest korrast palju rohkem meeles ei ole.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.