Jälgi meid

Uudised

Tiputegijaks tõusiid Dagaithi Viikingid

Tänavuse Tiputegija tiitli omanik on kuueliikmeline tiim Dagaithi Viikingid, kes läbis Käinas, Tuuletorni ronimisseinal kuu ajaga 50 066 meetrit. Tiim osales elamuskeskuse Tuuletorn ronimisvõistlusel Tiputegija esimest korda ning hoiab võidu puhul saadud rändkarikat kuni järgmisel aastal korduva võistluseni enda käes. Viie täiskasvanu kõrval, Evelin Lehtsaar, Liis Lehtsaar, Kajar Martin, Reimo Kapp, Tanel Põldma, kuulus tiimi ka 12aastane Sander Kapp.

Võistluse üks korraldajatest, ronimisinstruktor Inna Lepik ütles, et võiduka tiimi liikmed olid hästi järjepidevad ja sihikindlad, toetasid üksteist väga ja enamgi veel – nad olid abiks ja heaks nõuandjaks ka teistele tiimidele. “Peale võistlust hankisid ka need viikingid, kel polnud veel oma isiklikku ronimisvarustust, omale selle ja käivad regulaarselt ronimas,” lisas ta.

Sel aastal võtsid Tiputegija väljakutse vastu viis tiimi. Lisaks Dagaithi Viikingitele osalesid noored purjetajad Sõru Merekoolist, perekond Kesküla, töökollektiiv Stats&Sõbrad ning tiim Oravad, kuhu kuulusid noored disgolfarid.

Kuuendana pakkus neile konkurentsi Tuuletorni tiim, kes küll korraldajana auhindamisele ei pretendeerinud. Mägironija kogemusega Inna Lepik ja Erle Martin ning eelmisel aastal ronimisega alustanud Karl-Markus Kivioja said kokku 12 000 meetrit. Lepiku sõnul töötab ka Kivioja nüüd ronimisinstruktorina ja on üks osavamaid Hiiumaa ronijaid.

Tiimidel tuli kuu aja jooksul koguda ronimisseinal ronides võimalikult palju meetreid. Mida keerulisem rada oli, seda rohkem meetreid kirja sai. “Sellega saime osalejaid innustada ette võtma enda jaoks suuremat väljakutset, mis ongi selle võistluse peamine eesmärk, lisaks muidugi võistlemine teiste tiimidega,” ütles Lepik.

Võitja sai lisaks rändkarikale kohvik Ruudi kinkekaardi, ülejäänud tiimide vahel jagati auhinnad loosiga. Auhindadega toetasid võistlust Hiiumaa ametikool, Hiiumaa muuseum, RMK Ristna külastuskeskus ja Käina spordikeskus.

Tiputegija väljaselgitamine sai alguse eelmise aasta sõbrapäeval. Selles saavad osaleda kahe- kuni kümneliikmelised tiimid ehk sõpruskonnad. Ronimine ongi Lepiku sõnul sõprade sport, sest koos on toredam ronida kui sõber kõrvalt nõu annab ja julgustab.

KATI KUKK

Veel lugemist: