Jälgi meid

UUDISED

TIHE NÄDALAVAHETUS | Mandrile sõitjail tuli sadamas oodata ligi viis tundi

26. mail Heltermaa sadamas, vaade silduvalt praamilt. | Harda Roosna
Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata.

Kella poole kuue ajal õhtul oli autodesaba Heltermaa-Kärdla maanteel väljaspool sadama ooteala ligi 800 meetrit pikk, ulatudes peaaegu HMPK puidulaoni välja. Järjekorrast tehtud video kogus sotsiaalmeedias hulga reaktsioone ja kommentaare.

Kärdla elanik Õie Korell kommenteeris, et ka kolm tundi hiljem, veidi enne kella 21 oli järjekord ikka sama pikk. 

Sadama-ala sai tühjaks alles peale viimase, kell 22 väljunud laeva lahkumist. TS Laevad andmetel jäi viimasest väljumisest maha üks matkaauto koos haagisega.

 

Kolmest laevast maha

„Näha on, et nädalavahetused, kus on palju üritusi, jooksutavad praamid täitsa täis,“ nentis järjekorras oodanud Helen Siren. „Praegu ka näha purjetajaid, kalastajaid, krossipoisse, need muule rahvale siis lisaks.“

Veel lugemist:

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...

GALERIID

23. juunil oli mitmeid jaanitulesid üle Hiiumaal. Allolevas galeriis on mõned jäädvustused Sõrult, Kassarist ja Hellamaalt.

GALERIID

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Tule tõid naiskodukaitsja Anne Kaasik ja kaitseliitlane Rene Heinmets. 

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...