Hiiumaa pensionäride ühenduse aastavahetuspeol ütles ühenduse juhatuse esinaine Tiiu Vannas, et tore aasta on seljataga, täna on ühenduse juhatuse koosolek, kus paika pannakse juba uue aasta plaanid.
Hiiumaa pensionäride ühenduse (HPÜ) juhatuse esinaine Tiiu Vannas tegi Hiiu Lehe jaoks aastast lühikokkuvõtte. Selgub, et tegemisi ja käimisi, mida ühendus korraldab, on igale maitsele ja osavõtt on rangelt vabatahtlik.
Vannas ütles, et n-ö plaanilisi üritusi on aastas tavaliselt seitse-kaheksa. “Suurematest kindlasti kevadkontsert, kus esinevad oma saare eakad taidlejad, natuke ka külalisi,” rääkis Vannas.
Seni on suvel olnud ka memme-taadi perepäev, kuid tuleval suvel otsustas ühing seda mitte korraldada, sest sel ajal on saarel igasugu üritusi niigi piisavalt.
Ühendus on oma tegemiste planeerimisel paindlik: kui liikmete huvi mõne ettevõtmise vastu piisavalt suur pole, leitakse mõni teine väljund. Näiteks käidi päris palju aastaid festivalil 60+, mis toimub Tallinnas Salme kultuurikeskuses. “Eelmisel aastal me seal ei osalenud, kuna sellisena ei ole see üritus enam huvitav – rahvast palju ja ruumi vähe, lisaks veel valimiskampaaniate korraldajad,” kirjeldas Vannas.
See-eest tegi ühing kaks plaanivälist teatrikülastust ning mõlemast võeti aktiivselt osa. Näiteks novembris oli teatrihuvilisi nii palju, et pileteid tuli juurde tellida ja reis ette võtta suurema bussiga.
Tavaks on saanud ka igasuvine kahe päeva pikkune ekskursioon mandrile, mille korraldab juhatuse liige Mare Karavin. Väljasõite mandrile ja kaugemalegi tehakse osavallati ka väiksemate seltskondadega. Näiteks Kõrgessaare eakad käisid koos Pühalepa kirikukoori Annaga Valgevenes, Kärdla Kohvitantad suhtlevad aktiivselt Läti seeniortantsijatega, Pühalepa Lustilised käivad igal suvel omapoolse kontserdiga Eesti eri kohtades esinemas ja reisimas.
Osavallad toetavad
Vannas on rahul, et pensionäride ühendusel on osavaldade toetus nii ruumide näol kui ka rahaliselt. “Tänu sellele oleme saanud korraldada oma ettevõtmisi, siiski on kõikidel üritustel meil ikka ka omaosalus,” rääkis Vannas.
Ruume on ühenduse liikmetel vaja kooskäimiseks näiteks käsitööringides, tantsimas-laulmas, töötubades ja näiteringis.
Ühenduse juhina on Vannas möödunud aastaga üldiselt rahul: “Kindlasti võiks mõni asi olla teisiti ja paremini tehtud, ka võiks osavõtt üritustest olla suurem, aga eks see kodust välja tulemine on ikka harjumus.”
Eelmise aasta seisuga on ühendusel 620 liiget, sellega ollakse jätkuvalt saare suurima liikmeskonnaga MTÜ. Uued liikmed aga on Tiiu Vannase sõnul alati teretulnud: “Oleme rõõmsad igaühe üle, kes tahab meie liikmeks astuda, liikmemaksu meil ei ole ja mingeid kohustusi ka mitte.” Ainus, mida väga soovitakse ja soovitatakse, on osa võtta ühenduse korraldatud üritustest.