Jälgi meid

UUDISED

Senine välisluureameti juht hakkab juhtima RMKd

RAIGO PAJULA
Riigimetsa majandamise keskuse juhatuse esimeheks kandideeris 18 inimest, kellest kolm jõudsid viimasesse vooru. Nende kolme seast valis nõukogu RMK juhatuse esimeheks Mikk Marrani, kel välisluureameti peadirektorina oli teise viieaastase ametiaja lõppemiseni jäänud veel kolm aastat.
“Mikk Marranil on pikaajaline juhtimiskogemus. Teda tuntakse kui liidrit ja head inimeste juhti. Usun, et metsandus­sektorist väljastpoolt tulnuna on Mikul võimalik mõista ja leida lahendusi metsandusega seotud ühiskondlikele ootustele,” ütles RMK nõukogu esimees Randel Länts saadetud pressiteates. Nõukogu alustab Marraniga läbirääkimisi töötingimuste üle, kokkuleppeni loodetakse jõuda nädala jooksul.
Mikk Marran on 2016. aastast välisluureameti pea­direktor. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaal­teaduskonna haldusjuhtimise eriala bakalaureuseõppe ja Ameerika Ühendriikide National Defence University rahvusliku ressursi strateegia eriala magistriõppe.
Metsandust ega mõnda muud sellega seonduvat eriala Marran õppinud pole.
“Tugevaid kandidaate oli mitu ning konkursil osale­miseks pidid nad lahendama erinevaid praktilisi ülesandeid, mis juhatuse esimehe rollis võivad esile kerkida,” rääkis Länts.
Uue juhi volitused algavad 1. novembril, senise juhi Aigar Kallase volitused lõppevad 31. oktoobril. Aigar Kallas oli RMK juhatuse esimehe ametis kolm järjestikust viie­aastast lepinguperioodi. Kokku juhtis ta Eesti riigi ainsat tulundusettevõtet Riigi­metsa majandamise keskust 17 aastat.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: