Jälgi meid

UUDISED

Saabuv suvi toob saarele ooperi

Hiiumaa Kammermuusikapäevad tulevad sel suvel juba 15. korda ja toovad kaasa ooperi.
Ühe mahukaima osa tänavustest kammermuusikapäevadest moodustab C. Saint-Saėnsi Vana Testamendi ainetel kirjutatud ooperi osaliselt lavastatud kammerversiooni “Simpson ja Delila” esitus.
Teose ettekanne toimub Soome-Eesti ühisprojektina ning kammermuusikapäevade korraldajad, pianist Mart Ernesaks ja viiuldaja Aet Ratassepp usuvad, et tõenäoliselt on see esimene ooperi­esitus Hiiumaal üldse.
Muuhulgas on sellesuvise festivali kavas ka Ernest Chaussoni teos “Chanson Perpétuelle” sopranile, keelpillikvartetile ja klaverile Charles Crosi tekstile. Laulu­solistiks on Angelika Mikk Eesti Rahvusooperist. Festivalil astub üles ka viiuldaja Arvo Leibur.
Lisaks esinevad festivalil ka traditsioonilisemad kammermuusikakoosseisud, kavas on ka kontsert Öine Kammerjazz ning muusikat nooremale põlvkonnale.
Äsja otsustas kultuuriministeerium tänavuste, 13.–15. juulini kestvate Hiiumaa kammermuusikapäevade läbiviimist toetada 6500 euroga.
1999. a. tegevust alustanud kammermuusikasündmus on rikastanud Hiiumaa suvist muusikaelu. Ajaloolistes paikades nagu Reigi-, Emmaste-, Pühalepa kirikutes, Suuremõisa lossis ja teistes eksootilistes kontserdipaikades astuvad igal suvel juuli teisel nädalavahetusel üles muusikud nii Eestist kui ka väljaspoolt.
Festivali organiseerib mittetulundusühing Hiiumaa Kammermuusika eesotsas pianist Mart Ernesaksaga ja viiuldaja Aet Ratassepaga, kes on ka üks festivali algatajatest.

Veel lugemist: