Jälgi meid

UUDISED

RoheAsja konkursi võitis Hyti seebialus

HYTI
Tallinn – Euroopa Roheline Pealinn 2023 korraldas keskkonnasäästlike meenete disainikonkursi “RoheAsi”. Esikoha võitis Hiiumaa klaasi­kunstnik Anne-Liis Leht kategoorias Esinduslik RoheAsi. Oma kaubamärgi Hyti alt esitas ta konkursile klaasijääkidest seebialuse ZEN (pildil). Autori sõnul propageerib ZEN klassikalise tükiseebi kasutamist, millel on kümme korda väiksem keskkonnamõju kui vedelseebil. Läbipaistev seebialus on ümber töödeldud kasutuselt kõrvaldatud klaastoodetest. Oranži tooni seebialus valmistatud Hyti stuudio sulatusklaasi jääkidest.
Rahvahääletusel sai publik lemmikuid valida 41 väga erilise toote seast, mis konkursi reeglite kohaselt pidid olema kasutatavad igapäevaelus, samas stiilsed, innovaatilised ja kõrge esteetilise väärtusega ning kandma loodussäästlikkuse, praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid. Veel ühe põneva tootena jäi meelde mesilasvahaga immutatud toidurätik, mis asendab ühekordselt kasutatavat toidukilet ja fooliumi.
Konkursi võitjad kuulutati välja 31. mail Tallinna kaasamiskeskuses. Konkursi auhinnafond oli 9200 eurot ning Eesti Disainerite Liit andis välja ühe täiendava ostupreemia.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: