Connect with us

Uudised

Riik pindab tänavu Hiiu maakonnas 24 km teid

Eelmisel suvel tehtud pildil on käsil pindamistööd Kõrgessaares, sel aastal on riigimaanteede hoolduse raskuskese Lõuna-Hiiumaal, Käinas.

Transpordiamet kuulutas välja hanke teekatete pindamistöödeks Hiiu, Lääne, Pärnu, Saare ja Viljandi maakonnas 2023. aastal. Hanke eeldatav maksumus kokku on 3,7 miljonit eurot.
Hiiu maakonnas on kavas pinnata 24 kilomeetrit teid, Läänemaal 33, Pärnumaal 66, Saaremaal 84 ja Viljandimaal 108 kilomeetrit teid.
Remondilõikudel on olemasolev pindamis­kiht kulunud, kohati esineb katte serva murenemist ja piki- või võrkpragusid, löökauke ning roopaid.
Hanke võitja parandab kahjustused ning hööveldab teepeenrad. Säilitusremondiks ehk kulumiskihi taastamiseks/rajamiseks on vajalik katte pindamine vastavalt katte tüübile ja liiklusintensiivsusele, selgub hanke­dokumentidest.
Samuti peab töövõtja määrama igal teelõigul kvaliteetse töö teostamiseks vajaliku sideaine ja mineraalmaterjali koguse sõltuvalt liiklusintensiivsusest, tööde teostamise ajast, ilmast ja muudest teguritest sõltuvalt.
Tööde teostamiseks on aega neli kuud, garantiiperiood on 36 kuud. Eeldatav tööde algus on maikuu, pakkumusi saab teha
15. veebruarini.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...