Connect with us

Uudised

Riik pindab tänavu Hiiu maakonnas 24 km teid

Eelmisel suvel tehtud pildil on käsil pindamistööd Kõrgessaares, sel aastal on riigimaanteede hoolduse raskuskese Lõuna-Hiiumaal, Käinas.

Transpordiamet kuulutas välja hanke teekatete pindamistöödeks Hiiu, Lääne, Pärnu, Saare ja Viljandi maakonnas 2023. aastal. Hanke eeldatav maksumus kokku on 3,7 miljonit eurot.
Hiiu maakonnas on kavas pinnata 24 kilomeetrit teid, Läänemaal 33, Pärnumaal 66, Saaremaal 84 ja Viljandimaal 108 kilomeetrit teid.
Remondilõikudel on olemasolev pindamis­kiht kulunud, kohati esineb katte serva murenemist ja piki- või võrkpragusid, löökauke ning roopaid.
Hanke võitja parandab kahjustused ning hööveldab teepeenrad. Säilitusremondiks ehk kulumiskihi taastamiseks/rajamiseks on vajalik katte pindamine vastavalt katte tüübile ja liiklusintensiivsusele, selgub hanke­dokumentidest.
Samuti peab töövõtja määrama igal teelõigul kvaliteetse töö teostamiseks vajaliku sideaine ja mineraalmaterjali koguse sõltuvalt liiklusintensiivsusest, tööde teostamise ajast, ilmast ja muudest teguritest sõltuvalt.
Tööde teostamiseks on aega neli kuud, garantiiperiood on 36 kuud. Eeldatav tööde algus on maikuu, pakkumusi saab teha
15. veebruarini.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...