Connect with us

Uudised

Riigikogus tekkis saarte sildade toetusrühm

14 riigikogu liiget moodustasid saarte sildade toetusrühma, mille esimeheks valiti Kalle Laanet. “Ühenduse eesmärgiks on toetada Eesti saarte igakülgset ühendatust,” ütles Laanet. “Taas on päevakorras ühe teemana Saaremaa sild – üle Suure väina Muhu saare ja Mandri-Eesti ühendamine. Püsiühenduse rajamine oleks oluliseks sammuks nii saare elanike kui külaliste paremaks liikumiseks,” märkis Laanet.
Laaneti sõnul on idee lauale käinud tublid Eesti ettevõtjad, kelle soov on teises etapis ehitada sild Hiiumaa ja Saaremaa vahele. “Ka riigikogus on mitmed saadikud, kes seda ideed igakülgselt toetavad,” ütles esimees.
Hiiumaa arengustrateegias 2020+ kahe saare vahelist silda kirjas pole, kuid kirjas on püsiühendus Via Islands.
Arengustrateegia koostamist vedanud Aivi Telvik ütles, et selle dokumendi koostamise ajal sild jutuks ei olnud ja Via Island püsiühendusega peeti silmas paremaid laevaühendusi kahe saare vahel ning n-ö ringliiklust ühe piletiga.
“Sild on nii utoopiline tundunud, et me pole seda kohalikul tasandil julgenud mõelda, aga see ei tähenda, et see tulla ei võiks,” ütles Telvik.
Laanet kirjutas saadetud pressiteates, et loodud toetus­rühm ei piirdu oma tegevuses ainult sillaga, vaid peab oluliseks igakülgset ühendatust. “Eesti saartele on oluline nii transpordi sujuv toimimine kui ka kaasaegse infoühiskonna vajadustele vastava internetiühenduse olemasolu,” ütles Laanet.
Toetusrühma kuuluvad lisaks Laanetile, Arto Aas, Urve Tiidus, Keit Pentus-Rosimannus, Lauri Luik, Kristen Michal, Laine Randjärv, Liina Kersna, Enn Eesmaa, Kalle Palling, Hannes Hanso, Raivo Aeg, Hardi Volmer ja Tarmo Kruusimäe.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...