Connect with us

Uudised

Riigikogus tekkis saarte sildade toetusrühm

14 riigikogu liiget moodustasid saarte sildade toetusrühma, mille esimeheks valiti Kalle Laanet. “Ühenduse eesmärgiks on toetada Eesti saarte igakülgset ühendatust,” ütles Laanet. “Taas on päevakorras ühe teemana Saaremaa sild – üle Suure väina Muhu saare ja Mandri-Eesti ühendamine. Püsiühenduse rajamine oleks oluliseks sammuks nii saare elanike kui külaliste paremaks liikumiseks,” märkis Laanet.
Laaneti sõnul on idee lauale käinud tublid Eesti ettevõtjad, kelle soov on teises etapis ehitada sild Hiiumaa ja Saaremaa vahele. “Ka riigikogus on mitmed saadikud, kes seda ideed igakülgselt toetavad,” ütles esimees.
Hiiumaa arengustrateegias 2020+ kahe saare vahelist silda kirjas pole, kuid kirjas on püsiühendus Via Islands.
Arengustrateegia koostamist vedanud Aivi Telvik ütles, et selle dokumendi koostamise ajal sild jutuks ei olnud ja Via Island püsiühendusega peeti silmas paremaid laevaühendusi kahe saare vahel ning n-ö ringliiklust ühe piletiga.
“Sild on nii utoopiline tundunud, et me pole seda kohalikul tasandil julgenud mõelda, aga see ei tähenda, et see tulla ei võiks,” ütles Telvik.
Laanet kirjutas saadetud pressiteates, et loodud toetus­rühm ei piirdu oma tegevuses ainult sillaga, vaid peab oluliseks igakülgset ühendatust. “Eesti saartele on oluline nii transpordi sujuv toimimine kui ka kaasaegse infoühiskonna vajadustele vastava internetiühenduse olemasolu,” ütles Laanet.
Toetusrühma kuuluvad lisaks Laanetile, Arto Aas, Urve Tiidus, Keit Pentus-Rosimannus, Lauri Luik, Kristen Michal, Laine Randjärv, Liina Kersna, Enn Eesmaa, Kalle Palling, Hannes Hanso, Raivo Aeg, Hardi Volmer ja Tarmo Kruusimäe.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...