Jälgi meid

Uudised

Reigi pastoraadis saab tuba uue põranda

Nuga läheb põrandatala sisse nagu võtaks võid. Foto: Karin Kirtsi
Taotlus kultuuriloolise muinsuskaitseobjekti Reigi pastoraat ühe ruumi põranda remondiks sai muinsuskaitseameti toetuse. Tööd toimuvad eeloleval suvel.

Pastoraadi plaanil toana nr. 6 tuntud ruumi põranda hetkeolukord on avariiline selliselt, et ruumi kasutamine on muutunud ohtlikuks. „Tänu projektile saab ruum jälle kasutuskõlblikuks ja tibatilluke osa Pastoraadi suurest restaureerimisprojektist tehtud!“ väljendas rõõmu Reigi pastoraadi renoveerimise projekti juht, kunstnik Maret Kukkur. Ta rõhutas olulist – põrand, mis nüüd remonditakse, saab selline, et hiljem pole vaja hakata ümber tegema.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.